Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتقاد ترامپ از کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا به دلیل بی احترامی به کاخ سفید

مگان رپینو، کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا
مگان رپینو، کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مگان رپینو که سابقه بازی در فرانسه و تیم المپیک لیون را نیز در کارنامه دارد از جمله ورزشکارانی است که سال ۲۰۱۶ به حرکت اعتراضی کالین کاپرنیک، بازیکن سیاهپوست تیم فوتبال آمریکایی سانفرانسیسکو پیوست.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشارتوییتی کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان کشورش را به دلیل استفاده از لحنی غیرمحترمانه برای انتقاد از کاخ سفید مورد سرزنش قرار داد.

مگان رپینو، کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا که به همراه دیگر یارانش در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه حضور دارد به تازگی در ویدیویی اعلام کرده بود که در صورت قهرمانی در این مسابقات قصد ندارد برای دیدار با ترامپ پا به «کاخ سفید لعنتی» بگذازد.

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به سخنان اخیر کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا روز چهارشنبه در صفحه توییتر خود نوشت: «مگان هرگز نباید نسبت به کاخ سفید، کشور و یا پرچم ما بی احترامی کند.»

خانم رپینو که به رک گویی و انتقاد از سیاست های دولت ترامپ شهرت دارد روز سه شنبه در ویدیوی کوتاهی که از سوی تارنمای مجله «ایت بای ایت» منتشر شد گفته بود: «من به کاخ سفید لعنتی نمی روم. ما به آنجا دعوت نخواهیم شد.»

دونالد ترامپ در پاسخ به این سخنان همچنین در واکنشی توییتری نوشت: «من خود هوادار سر سخت تیم آمریکا و فوتبال زنان هستم اما مگان قبل از سخن گفتن باید در زمین برنده شود. رئیس جمهوری آمریکا سپس از این فرصت برای دعوت اعضای تیم فوتبال زنان آمریکا به کاخ سفید استفاده کرد و نوشت که آنها فارغ از هر نتیجه ای به کاخ سفید دعوت شده اند.

آقای ترامپ در ادامه با کنایه ای به بسکتبالیست های کشورش همچنین یادآور شد: «غیر از بازیکنان ان بی ای (...) دیگر تیم های ورزشی بسیار مشتاق اند که به کاخ سفید بیایند.»

اعضای تیم بسکتبال گلدن استیت پس از کسب قهرمانی ان بی ای در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به دعوت رئیس جمهوری برای رفتن به کاخ سفید پاسخ منفی دادند. فیلادلفیا ایگلز، فاتح فینال مسابقات فوتبال آمریکایی موسوم به «سوپربول» در سال گذشته میلادی نیز همان رویه گلدن استیت را در پیش گرفت و دعوت دونالد ترامپ را رد کرد.

گفتنی است که دونالد ترامپ پیش از این نیز کاپیتان تیم ملی زمان آمریکا را به دلیل نخواندن سرود ملی آمریکا در جریان بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹ که در فرانسه جریان دارد مورد انتقاد قرار داده بود.

مگان رپینو که سابقه بازی در فرانسه و تیم المپیک لیون را نیز در کارنامه دارد از جمله ورزشکارانی است که سال ۲۰۱۶ به حرکت اعتراضی کالین کاپرنیک، بازیکن سیاهپوست تیم فوتبال آمریکایی سانفرانسیسکو پیوست.

بازیکنان لیگ فوتبال آمریکایی به پیروی از این اقدام اعتراضی با زانو زدن هنگام پخش سرود ملی آمریکا نسبت به رفتارهای خشونت آمیز و نژادپرستانه پلیس با سیاه پوستان واکنش نشان دادند.

بیشتر بخوانید:

تیم ملی فوتبال زنان آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی جهان جمعه شب در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات باید به مصاف فرانسه، میزبان این رقابت های برود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بعد از آمریکا، هلند هم به فینال جام جهانی فوتبال زنان راه یافت

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد