Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دبیر شورای امنیت روسیه: پهپاد آمریکایی در آسمان ایران سرنگون شده است

دبیر شورای امنیت روسیه:  پهپاد آمریکایی در آسمان ایران سرنگون شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش روسیه ادعا می کند شواهدی دارد که نشان می دهد پهپاد آمریکایی سرنگون شده در آسمان ایران مورد هدف قرارگرفته است.

آگهی

نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه روز سه‌شنبه گفت که این کشور شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد پهپاد آمریکایی سرنگون شده توسط نیروهای ایرانی وارد حریم هوایی ایران شده بود. پهپاد جاسوسی آمریکا بیستم ژوئن، پنج شنبه گذشته سرنگون شد.

پیش از این محمدعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران ایران گفته بود یک هفته قبل از سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین ارتش آمریکا، به سوی یک پهپاد دیگر این کشور موشک هشدار شلیک شده بود. سپاه پاسداران ادعا می‌کند پهپاد ساقط شده آمریکایی قطعا در آسمان ایران مورد هدف قرارگرفته است. اما مقامات ایالات متحده از همان اولین ساعات پس از سقوط پهپاد ادعا کردند که نظامیان ایرانی آنرا در آب‌های بین المللی مورد هدف قرارداده‌اند.

پهپاد تجسسی «گلوبال هاوک» از یک پایگاه نظامی در خاک امارات عربی متحده به پرواز درآمده بود. سرنگونی این پهپاد در پنج روزگذشته تنش بین ایران و ایالات متحده را به طور بی سابقه‌ای افزایش داد.

سرنگونی پهپاد آمریکایی با واکنش تند دونالد ترامپ و دیگر مقامات دولت آمریکا مواجه شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اولین واکنش به خبر سرنگونی این پهپاد، آن را یک «اشتباه بزرگ» خواند اما ساعاتی بعد در جریان دیدار با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا احتمال داد که سرنگونی این پهپاد نتیجۀ خطای انسانی باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست شورای امنیت سازمان ملل؛ کشورهای غربی بار دیگر به ایران هشدار دادند

بخت اول نخست وزیری بریتانیا: موافق موضع ترامپ درباره ایران هستم

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازسازی عملیات تاریخی پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی