Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جشنواره شانگهای چین؛ جوایز اصلی به «قصر شیرین» رضا میرکریمی رسید

تصویر از ویدیوی رویترز
تصویر از ویدیوی رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی توانست در جشنواره بین‌المللی شانگهای سه جایزه را از آن خود کند. میرکریمی گفته که خوشحال است دست پر به ایران باز می‌گردد.

آگهی

فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی توانست سه جایزه اصلی جشنواره فیلم بین‌المللی شانگهای چین را از آن خود کند.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی شانگهای در شرایطی به پایان رسید که سهم سینمای ایران با حضور آقای میرکریمی در آن سه جایزه بود.

در مراسم اختتامیه، جایزه بهترین بازیگر مرد برای نقش آفرینی در فیلم «قصر شیرین» به حامد بهداد رسید. رضا میرکریمی نیز توانست دو جایزه بهترین کارگردانی و جام طلایی بهترین فیلم جشنواره شانگهای را از آن خود کند.

حامد بهداد با ارایه یک پیام ویدئویی در مراسم اختتامیه حضوری مجازی داشت. او جایزه‌اش را به عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایرانی تقدیم کرد. اول تیرماه همزمان با تولد کیارستمی است و آقای بهداد نیز در پیامش گفته که به مناسبت زادروز کیارستمی این جایزه را به این کارگردان شناخته‌شده ایرانی تقدیم می‌کند.

آقای میرکریمی به خبرنگاران گفت که جوایزی از جشنواره‌های دیگر جهانی به دست آورده اما خوشحال است که برای نخستین بار از جشنواره‌ای در چین دست پر به ایران باز می‌گردد.

نوری بیلگه جیلان فیلمساز سرشناس ترک، رییس هیات داوران این دوره از جشنواره شانگهای بود. فیلم «قصر شیرین» از میان ۱۵ فیلم از کشورهای آلمان، ایتالیا، هند، چین، ژاپن، قزاقستان، گرجستان، برزیل، روسیه و مکزیک توانست جام طلایی جشنواره را از آن خود کند.

فیلم «قصر شیرین» قرار است تا یک ماه آینده در ایران روی پرده سینماها برود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگردان‌ «آشغال‌های دوست داشتنی» به یورونیوز: توقیف، جنایت فرهنگی است

اسکار بهترین مستند برای یک ایرانی-آمریکایی

بهمن فرمان‌آرا به یورونیوز: نمی‌دانم چرا همه چیز آزاد است غیر از شادمانی