حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه ابها دست‌کم یک کشته و هفت زخمی بر جا گذاشت

حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه ابها دست‌کم یک کشته و هفت زخمی بر جا گذاشت
نگارش از Euronews

حوثی‌ها می‌گویند آشیانه هواپیماهای نظامی و انبار مهمات را بمباران کرده‌اند.

رسانه‌های عربستان سعودی به نقل از مقام‌های نظامی این کشور اعلام کردند در جریان حمله پهپادی به فرودگاه ابها یک نفر کشته و هفت تن دیگر زخمی‌ شدند.

فرماندهی ائتلاف تحت رهبری ریاض با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد فردی که در این حمله جان خود را ازدست داده، یک شهروند سوری بوده است.

ساعاتی پیش از انتشار این خبر، شبکه المسیره، ارگان رسانه‌ای جنبش انصار‌الله یمن اعلام کرد عملیات پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه اهداف نظامی در فرودگاه‌های ابها (مرکز استان عسیر) و جیزان با موفقیت انجام شده است.

عربستان سعودی هنوز حمله به فرودگاه جیزان را تایید نکرده است.

حمله روز یکشنبه، دومین حمله «موفق» پهپادهای انصارالله (جنبش سیاسی مخالف عربستان با اکثریت حوثی)‌ به فرودگاه ابها درهفته‌های اخیر به شمار می‌رود.

المسیره اعلام کرد این حمله به تلافی ۳۰ مورد بمباران شهرها و روستاهای یمن در ۴۸ ساعت گذشته سازماندهی و اجرا شده است.

حوثی‌ها از متحدان جدی ایران در منطقه به شمار می‌روند. ایران حمایت تسلیحاتی از حوثی‌ها را تکذیب می‌کند.

یمن از مارس سال ۲۰۱۵ و با ورود ائتلاف بین‌المللی به رهبری پادشاهی سعودی برای بازگرداندن عبد ربه منصور هادی به قدرت، وارد یک جنگ داخلی خونین شده است. 

شمار قربانیان عمدتا غیرنظامی این جنگ از سوی سازمان ملل متحد بیش از ۸ هزار نفر تخمین زده می‌شود. حوثی‌ها و نهادهای بشردوستانه شمار تلفات را بسیار بیش از این ارقام توصیف می‌کنند. شمار گسترده‌ای از غیرنظامیان و از جمله کودکان یمنی با خطر مرگ از گرسنگی و بیماری مواجه هستند.

مطالب مرتبط