Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا خواهان تشکیل جلسه غیرعلنی شورای امنیت درباره ایران شد

آمریکا خواهان تشکیل جلسه غیرعلنی شورای امنیت درباره ایران شد
Copyright  REUTERS/Carlo Allegri
Copyright  REUTERS/Carlo Allegri
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما، اعضای شورای امنیت را درجریان آخرین اطلاعات درباره تحولات مربوط به ایران و تحقیقات در موضوع حمله اخیر به نفت‌کش‌ها قرار می‌دهیم.»

آگهی

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های دیپلماتیک اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است، روز دوشنبه درباره ایران نشستی غیرعلنی برگزار کند.

دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نوشته‌ای تاکید کرد: «ما، اعضای شورای امنیت را درجریان آخرین اطلاعات درباره تحولات مربوط به ایران و تحقیقات در موضوع حمله اخیر به نفت‌کش‌ها قرار می‌دهیم.»

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابع دیپلماتیک که نام آن را ذکر نکرده، درخواست برای برگزاری این جلسه را تایید کرده است. 

دو نفت‌کش در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند که ایالات متحده آمریکا با انتشار ویدئو و تصاویر مختلف ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد. اما در مقابل ایران این اتهام را رد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر فرماندهی پدافند هوایی سپاه صبح روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) اعلام کرد که یک فروند پهپاد آمریکا را بر فراز حریم هوایی خود با موشک هدف قرار داده است. آمریکا با رد این ادعا اعلام کرد که پهپاد متعلق به ارتش این کشور در حال پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی بوده است. این موضوعات تنش بین ایران و آمریکا را وارد مرحله تازه‌ای کرد. 

در پی این اتفاق، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امروز ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) تایید کرد که قرار بود روز گذشته با حملات هوایی آمریکا «سه نقطه» در ایران هدف گرفته شوند اما وی این حمله برنامه‌ریزی شده را ۱۰ دقیقه قبل انجامش متوقف کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلوسی: ایران پهپاد آمریکایی را بر فراز آب‌های بین‌المللی سرنگون کرد

انتشار ویدئویی از لحظه «پرتاب موشک» به سمت پهپاد آمریکایی

ایالات متحده به ایران درباره حمله تلافی‌جویانه به نیروهای آمریکایی هشدار داد