بوریس جانسون و جرمی هانت به مرحله نهایی رقابت برای نخست وزیری بریتانیا راه یافتند

بوریس جانسون و جرمی هانت به مرحله نهایی رقابت برای نخست وزیری بریتانیا راه یافتند
نگارش از Euronews

بوریس جانسون و جرمی هانت، وزرای خارجه پیشین و فعلی بریتانیا به مرحله آخر رقابت برای کسب عنوان رهبری حزب محافظه‌کار و نخست وزیری این کشور راه پیدا کردند.

بوریس جانسون و جرمی هانت، وزرای امور خارجه پیشین و فعلی بریتانیا به مرحله نهایی رقابت برای کسب عنوان رهبری حزب محافظه‌کار و نخست وزیری این کشور راه پیدا کردند. مایکل گوو در این مرحله از رای‌گیری از دور رقابت‌ حذف شد.

آقای جانسون در این مرحله به مانند رای‌گیری‌های قبلی درون حزبی بیشترین اقبال را داشت و ۱۶۰ نماینده محافظه‌کار به او رای دادند.

در این مرحله ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه‌کار باید بین جانسون و هانت یکی را انتخاب کنند. برنده این رقابت در ۲۲ ژوئیه اعلام می‌شود.

مایکل گوو وزیر محیط زیست بریتانیا که در این مرحله با ۷۵ رای در مقابل ۷۷ رای هانت، حذف شد، در حساب توئیتر خود به رقیبانش تبریک گفت و نوشت که قاعدتا ناامید شده است اما افتخار می‌کند که در این رقابت حضور داشته است.

از سوی دیگر وزیر خارجه سابق بریتانیا نیز گفت که بسیار افتخار می‌کند که حمایت بیش از نیمی از نمایندگان حزب محافظه‌کار را کسب کرده است.

در عین حال، جرمی هانت با اعتراف به جایگاه بوریس جانسون در توییتی به بازنده بودن خود اشاره کرد اما افزود: «در سیاست اتفاق‌های شگفت انگیز رخ می‌دهد مشابه چیزی که امروز رخ داد.

آقای هانت در دوره‌های قبل رای‌گیری درون حزبی به‌طور میانگین آرای کمتری را به دست آورده بود بنابراین راهیابی او به مرحله نهایی غیرمنتظره ارزیابی شده است. 

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط