Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پروژه عکاسی «جهان موازی»؛ رویارویی جنگ و صلح در یک قاب

پروژه عکاسی «جهان موازی»؛ رویارویی جنگ و صلح در یک قاب
Copyright Uğur Gallenkuş
Copyright Uğur Gallenkuş
نگارش از سمیه رستمیان
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوگار گالانکوش، عکاس اهل استانبول برای اجرای پروژه‌اش از تصاویر و عکس‌های معروف جنگ بهره می‌برد؛ با آنها کلاژ درست کرده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند. گزارش اختصاصی یورونیوز را بخوانید.

آگهی

اوگار گالانکوش، عکاس اهل ترکیه خالق پروژه عکاسی «جهان موازی» است. او تصاویر مربوط به کشورهای گوناگون را در یک قاب نشان داده و تفاوت‌های آنها را به تصویر می‌کشد.

وی در عکس‌هایش دنیای مدرن، آزاد و آرام را در یک سو و دنیای پرتنش همراه با جنگ و سختی را در سوی دیگر می‌گذارد. هدف او این است که مردم جهان را با تفاوت‌های تلخ موجود در جهان آشنا کند.

وی ۲۹ ساله و ساکن استانبول است و مونتاژ عکس را به صورت تفریحی انجام می‌دهد. هدف او از انجام این پروژه این است که پیام خود را به مردم به مردم کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه منتقل کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او به یورونیوز گفت: «دوست دارم با مردم کشورهای توسعه یافته آشنا شوم، آنها را ببینم و به آنها بگویم خوش شانس هستند که جهان مجزایی برای خود دارند. در کشورهای در حال توسعه جنگ و گرسنگی وجود دارد، مردم در این کشورها با سختی‌های گوناگونی روبرو هستند.»

وی پیامی نیز برای مردم کشورهای در حال توسعه دارد که به این مساله فکر کنند که چرا نمی‌توانند پیشرفت کنند. همچنین برای اینکه متوجه شوند که چرا نمی‌توانند در آموزش، سلامت و قانون پیشرفت کنند و به دموکراسی برسند.

این عکاس جوان از عکس‌های معروف جنگ یا تصاویری که عکاسان جنگی گرفته‌اند، بهره می‌برد؛ با آنها کلاژ درست کرده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

اوگار گالانوش در پایان افزود: «گمان می‌کنم که پیام من از راه دیدن عکس‌ها منتقل می‌شود. من بازخوردهای متفاوتی از سراسر جهان دریافت می‌کنم. اغلب این واکنش‌ها مثبت هستند. به نظر می‌رسد که مردم ایده پشت عکس‌های من را درک می‌کنند.»

شما می‌توانید دیگر سایر آثار اوگار گالانکوش را در صفحه اینستاگرام او ببینید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش و نوا؛ قسمت سوم: بهاره جهاندوست

نقش و نوا؛ قسمت دوم: سهیلا جامی

جشنواره فیلم آنتالیا در ترکیه در پی جنجال بر سر «سانسور» یک اثر مستند لغو شد