Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس فرانسه یک کمپ محل تجمع مهاجران در پاریس را برچید

پلیس فرانسه یک کمپ محل تجمع مهاجران در پاریس را برچید
Copyright آرشیو/رویترز
Copyright آرشیو/رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن یک کمپ مهاجران غیرقانونی در شمال پاریس را منحل و بیش از ۲۰۰ ساکن آن را به یک مرکز تحت نظر فرمانداری منتقل کرد.

آگهی

پلیس فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن یک کمپ مهاجران غیرقانونی در شمال پاریس را جمع آوری و بیش از ۲۰۰ ساکن آن را به یک مرکز تحت نظر فرمانداری منتقل کرد.

یک نماینده فرمانداری به خبرگزاری فرانسه گفت  که ۲۰۰ تا ۲۳۰ نفر از ساکنان این کمپ به یکی از پنج مرکز پذیرش و بررسی وضعیت استان ایل‌دو‌فرانس منتقل شده‌اند.

این افراد که عمدتا از کشورهای افغانستان، عراق، سومالی و سودان جنوبی هستند تا آخرین لحظه قبل از سوار شدن به اتوبوس‌ها تلاش کردند چادرها و وسائل خود را جمع کنند. یکی از آنان که جوانی افغان بود و از سال ۲۰۱۶ در فرانسه است گفت مهاجران بیم آن را دارند که وسائل خود را از دست بدهند.

فیلیپ کارو، نماینده انجمن غیرانتفاعی همبستگی با مهاجران در خصوص عملیات پلیس گفت: «این کار مشکل را به صورت ریشه‌ای حل نمی‌کند. این یک سیکل بسته است که از ژانویه تا حالا برای سومین بار تکرار شده است.»

یک عضو دیگر این نهاد گفت: «این یک وضعیت موقتی است. افراد می‌توانند برای مدتی توسط پزشک ویزیت شوند، حمام کنند و استراحت کنند. اما عملیات تخلیه برای دو روز و در شرایطی که ممکن است شماری از آن‌ها بار دیگر امشب روانه خیابان شوند ناامید کننده است.»

پلیس فرانسه پیش از این در ماه آوریل نیز دست به عملیاتی مشابه در شمال پاریس زده بود که طی آن ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی به مراکز دولتی منتقل شده بودند.

فردا، ۲۰ ژوئن، روز جهانی پناهجویان است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مهاجران «غیرقانونی» فرانسه در پاریس

پلیس فرانسه عملیات گسترده تخلیه پناهجویان در حاشیه پاریس را آغاز کرد

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند