Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا: دستیابی به توافق جدید و بهتر با ایران تنها راه حل است

آمریکا: دستیابی به توافق جدید و بهتر با ایران تنها راه حل است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد سخنان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که گفته بود تنها راه کاهش تنش در منطقه «توقف جنگ اقتصادی» است تاکید کرد تحت تاثیر این سخنان قرار نگرفته است.

آگهی

آمریکا می گوید تنها راه حل تنش موجود با ایران دستیابی به یک توافق هسته ای «بهتر» است.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه تاکید کرد که این توافق جدید باید «تمام ابعاد تهدیدات ایران» را در بربگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد سخنان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که گفته بود تنها راه کاهش تنش در منطقه «توقف جنگ اقتصادی» است تاکید کرد ایالات متحده تحت تاثیر این سخنان قرار نگرفته است.

مورگان اورتاگوس اظهار داشت: «ایران یا مانند یک کشور عادی رفتار می کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش خواهد بود.» وی افزود: «تهدید اخیر ایران مبنی بر توقف اجرای تعهداتش در چهارچوب برجام یک گام بزرگ در جهتی اشتباه است.»

وزیر خارجه ایران روز دوشنبه در دیدار با هایکو ماس، همتای آلمانی خود در تهران گفته بود: «تنها راه کاهش تنش در منطقه توقف این جنگ اقتصادی است. نمی توان توقع داشت جنگ اقتصادی علیه مردم عادی در جریان باشد و کسانی که از آن حمایت می کنند یا آن را به راه انداخته اند در امان باشند.»

تنش بین ایران و آمریکا در هفته های اخیر پس از آنکه واشنگتن معافیت کشورهای واردکننده نفت ایران از تحریم را لغو کرد افزایش یافته است. دولت ایران در سالروز خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که سطح اجرای تعهدات خود در چهارچوب این توافق هسته ای را کاهش می دهد.

یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد که ایران به روند غنی سازی اورانیوم سرعت بخشیده است. تخمین زده می شود که ایران تا پایان خرداد از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف پس از دیدار با همتای آلمانی: تنها راه کاهش تنش توقف جنگ اقتصادی است

رونمایی ایران از پدافند موشکی یک روز پیش از ورود هایکو ماس به تهران

وزیر امور خارجه آلمان در تهران؛ میانجی یا ناجی برجام؟