Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخت دوستی ترامپ و ماکرون خشکید

درخت دوستی ترامپ و ماکرون خشکید
Copyright عکس از آرشیو/رویترز
Copyright عکس از آرشیو/رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد اصله درخت بلوط اهدایی امانوئل ماکرون که قرار بود نماد دوستی بین فرانسه و آمریکا باشد در قرنطینه خشک شده است.

آگهی

درختی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی او در جریان سفر سال گذشته رئیس جمهوری فرانسه به ایالات متحده کاشته بودند خشک شد.

این در حالی است که از زمان سفر سال گذشته رئیس جمهوری فرانسه به آمریکا روابط رهبران دو کشور به دلیل اختلاف بر سر پرونده هسته ای ایران، تجارت و تغییرات اقلیمی به سردی گرائیده است.

از این درخت بلوط به عنوان نماد دوستی بین روسای جمهور فرانسه و آمریکا یاد شده بود. امانوئل ماکرون در جریان سفر سال ۲۰۱۸ خود به واشنگتن این اصله درخت بلوط را به دونالد ترامپ هدیه داده بود. رهبران دو کشور به همراه همسران خود طی مراسمی این درخت بلوط را در حیاط کاخ سفید کاشته بودند.

تنها چند روز بعد خبرنگاران متوجه شده بودند که این درخت در جای خود در حیاط کاخ سفید قرار ندارد. سفیر فرانسه در آمریکا در آن زمان گفته بود که این درخت به قرنطینه انتقال یافته است و بعدا دوباره در حیاط کاخ سفید کاشته خواهد شد.

با این حال اکنون یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که این اصله درخت بلوط که قرار بود نماد دوستی بین فرانسه و آمریکا باشد در قرنطینه خشک شده است.

این درخت بلوط از جنگلی در شمال فرانسه به واشنگتن انتقال یافته بود. حدود دو هزار تفنگدار دریایی آمریکا در جریان جنگ جهانی اول در نزدیکی این جنگل کشته شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون خطاب به ترامپ: هم‌پیمان کسی است که بتوان بر او تکیه کرد

درختی که ماکرون و ترامپ در حیاط کاخ سفید کاشتند چه شد؟

ترامپ: ماکرون شیفته نگه داشتن دستهای من است