حصر موسوی و رهنورد؛ امکان دسترسی محدود به تلفن همراه و ماهواره

حصر موسوی و رهنورد؛ امکان دسترسی محدود به تلفن همراه و ماهواره
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رفع حصر تدریجی موسوی و رهنورد بدون آنکه این دو از آزادی کامل برخوردار باشند، نشان دهنده تصمیمی در حاکمیت است که علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی پیش‌تر از آن سخن گفته بود.

آگهی

به گزارش وب سایت کلمه، ماموران امنیتی مسئول حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به تازگی به خانم رهنورد پیشنهاد کرده‌اند که در صورت تمایل می‌تواند تلفن همراه داشته باشد و همچنین به برخی کانالهای خاص تلویزیونی از طریق ماهواره دسترسی پیدا کند.

هنوز از واکنش محصوران کوچه اختر به این پیشنهاد ماموران خبری منتشر نشده است.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از رهبران اعتراضات موسوم به «جنبش سبز» در سال ۱۳۸۸ هستند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم که به انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد انجامید را نپذیرفتند و آن انتخابات را حاوی تقلب ارزیابی کردند.

در پی این انتخابات بحث برانگیز، میرحسین موسوی در بیانیه‌هایی اعتراضات مردمی را همراهی کرد؛ این فعالیتها نهایتا به حصر او انجامید.

نخست‌وزیر دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق و همسرش، اکنون هشت سال است که در منزلشان در تهران در حصر بسر می برند.

به گزارش کلمه «ارتباطات تلفنی محصورین با خارج از خانه در طول هشت سال گذشته با محدودیت‌های بسیار سختگیرانه مواجه بوده است. این محدودیتها از بی خبری مطلق از وضع محصورین در چند ماه اول حصر تا مجوز هفته‌ای یک تماس تلفنی با خانواده در نوسان بوده است.»

رفع حصر از میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از جمله وعده‌های حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در انتخابات سال ۱۳۹۲ بود. با این حال به جز تغییرات اندکی همچون امکان دیدار و تماس با خانواده و باز کردن جوش پنجره‌های خانه، تغییری در حصر آنها ایجاد نشد.

رفع حصر تدریجی موسوی و رهنورد بدون آنکه این دو از آزادی کامل برخوردار باشند، نشان دهنده تصمیمی در حاکمیت است که علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی پیش‌تر از آن سخن گفته بود. علی مطهری در سخنان گفته بود که رفع حصر طوری صورت می گیرد که محسوس نباشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرغامی: رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی رای نمی‌آورد

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد

ناآرامی‌های پاکستان؛ عمران خان از بازداشت خارج و بار دیگر در دادگاه حاضر شد