برای نخستین بار در جهان؛ فرانسه نابود کردن کالاهای لوکس فروش نرفته را ممنوع می‌کند

برای نخستین بار در جهان؛ فرانسه نابود کردن کالاهای لوکس فروش نرفته را ممنوع می‌کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۷۳۰ میلیون دلار محصولات بازگشتی یا فروش نرفته هر سال در فرانسه نابود می‌شوند.

آگهی

فرانسه نخستین کشور جهان خواهد بود که اقدام شرکت‌های بزرگ در نابود کردن کالاهای لوکس غیرغذایی را ممنوع خواهد کرد.

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه هفته گذشته با تاکید بر اینکه نابودی کالاهای لوکس فروش نرفته «اسراف و هدر دادنی رسوایی‌آمیز» است اعلام کرد که ممنوعیت این اقدام شرکت‌ها در ۲ تا ۴ سال آینده به اجرا گذاشته خواهد شد؛ این تصمیم شرکت‌های بزرگ را شوکه کرده است.

فرصت در نظر گرفته شده برای اعمال این قانون برای آن است که این شرکت‌ها راهی برای عدم نابودی محصولات فروش نیافته‌ خود پیدا کنند.

نخست‌وزیر فرانسه گفته است که در پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، ابتدا این ممنوعیت برای محصولاتی که مسئولیت نامحدود تولید کننده شامل‌ آنها می‌شود اعمال خواهد شد و درنهایت در پایان سال ۲۰۲۳ برای تمام محصولات اعمال می‌شود.

بیش از ۷۳۰ میلیون دلار محصولات بازگشتی یا فروش نرفته هر سال در فرانسه نابود می‌شوند.

تنها در جریان آخرین عید کریسمس، میلیون‌های محصول نو فروش نرفته از سوی شرکت آمازون نابود شدند. وزیر محیط زیست فرانسه پس از اعلام این خبر از تصمیم دولت برای تصویب قانونی برای جلوگیری از چنین اقداماتی خبر داده بود.

شرکت‌های تولید کننده کالاهای لوکس هر ساله لباس‌ها و محصولات آرایشی نو بسیاری را برای تضمین میلیون‌ها یورو درآمدشان نابود می‌کنند. هدف آنها حمایت از مارک و همچنین جلوگیری از عرضه این محصولات با قیمت‌های پایین‌تر در بازار است. همچنین این شرکت‌ها نمی‌خواهند این محصولات را با قیمت پایین‌تر بفروشند تا پرستیژ شرکت از آسیب محفوظ بماند.

برای نمونه شرکت «اچ اند ام» هر ساله حدود ۱۲ تن لباس را نابود می‌کند.

برای شرکت آمازون، مشکل اصلی محصولاتی است که اغلب از چین خریداری می‌شوند. این شرکت بزرگ آمریکایی هزینه زیادی برای انبار کردن محصولات فروش نرفته می‌پردازد و بازگردان این محصولات به چین هزینه‌ای بیش از نابودی این کالاها دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لباس‌های ما را چه کسانی می‌دوزند؟

چهره‌های معروف، شرکت اچ اند ام را به خاطر تبلیغ «نژادپرستانه» تحریم کردند

جهان در سال ۲۰۲۴ ممکن است شاهد کاهش سطح انتشار گازهای کربنی باشد