Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری اوکراین فرد مرتبط با تاجر الیگارک را رئیس محافظان خود کرد

رئیس جمهوری اوکراین فرد مرتبط با تاجر الیگارک را رئیس محافظان خود کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق فرمانی که پنجشنبه عصر ۳۰ مه (۹ خرداد) روی وبسایت ریاست جمهوری اوکراین منتشر شد، ماکسیم دانتز به‌عنوان ریاست تیم محافظان شخصی رئیس جمهور انتخاب شد.

آگهی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، ماکسیم دانتز را به ریاست تیم محافظان شخصی رئیس جمهور منصوب کرد که طبق گزارش رویترز، وی با ایگور کولومویسکی تاجر اوکراینی در ارتباط است.

این خبر پنجشنبه عصر۳۰ مه (۹ خرداد) روی وبسایت ریاست جمهوری اوکراین منتشر شد اما نهاد ریاست جمهوری، درباره این انتصاب و اینکه چرا این فرد برای این سمت انتخاب شده است، جزییات بیشتری ارائه نکرد.

خبرگزاری رویترز در این موضوع، خواستار گفت‌وگو با سخنگوی زلنسکی بود اما وی در دسترس نبود.

هفته گذشته هم آندری بوگدان وکیلی که پیوندهای نزدیکی با کولومویسکی دارد به سمت ریاست دفتر ریاست جمهوری اوکراین انتخاب شد.

ولودیمیر زلنسکی که به تازگی به سمت ریاست‌جمهوری اوکراین انتخاب شده است، یک کمدین ۴۱ ساله است که پیش از این در برنامه‌های تلویزیونی اوکراین برنامه اجرا می‌کرد. او سابقه فعالیت سیاسی نداشت. آقای زلنسکی کارزار انتخاباتی‌اش را با وعده مبارزه با فساد دولتی آغاز کرده بود.

اما روابط تجاری وی با کولومویسکی که یکی از ثروتمندترین افراد در اوکراین است مورد سوال و زیر ذره بین است.

بیشتر بخوانید:پنج چالش پیش‌ روی رئیس‌جمهوری جدید اوکراین

کولومویسکی که تاجری با ملیت‌های اوکراینی، قبرسی و اسرائیلی است، در موضوع مالکیت «پرایوت بانک» اوکراین که بزرگترین وام دهنده کشور است دعوای حقوقی طولانی مدت با مقام‌های دولتی داشته است. او بنیانگذار این بانک محسوب می‌شود.

رویترز پیش از این از روابط دانتز و کولومویسکی پرده برداشته بود و به عکس‌هایی دست یافته بود که این دو را در شش موقعیت مختلف باهم نشان می‌داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی: پارلمان اوکراین را منحل می‌کنم

همسر رئیس‌جمهور جدید اوکراین خانه‌ای مجلل را به نصف قیمت خریده است

ولودیمیر زلنسکی؛ جنگ چگونه رهبر اوکراین را تغییر داد؟