Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ تلویحا «کمک» روسیه به انتخابش به ریاست جمهوری را پذیرفت

ترامپ تلویحا «کمک» روسیه به انتخابش به ریاست جمهوری را پذیرفت
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اکنون [بحث بر سر] روسیه از بین رفته است زیرا من هیچ ارتباطی با اینکه روسیه به انتخابم کمک کرد نداشتم. این جرمی است که تعریف نشده است.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه به طور تلویحی «کمک» روسیه به راهیابی وی به کاخ سفید را پذیرفت.

وی با این حال تاکید کرد که نقشی در ماجرای «کمک» روسیه به پیروزی اش در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی نداشته است. رئیس جمهوری ایالات متحده تا کنون نقش روسیه در پیروزی خود در برابر هیلاری کلینتون را رد می کرد.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه در صفحه توئیترش نوشت: «اکنون [بحث بر سر] روسیه از بین رفته است زیرا من هیچ ارتباطی با اینکه روسیه به انتخابم کمک کرد نداشتم. این جرمی است که تعریف نشده است.»

رئیس جمهوری آمریکا لحظاتی بعد در پاسخ به پرسش خبرنگاران در کاخ سفید کمک روسیه به انتخابش در سال ۲۰۱۶ را رد کرد. وی اظهار داشت: «خیر روسیه باعث انتخاب من نشده است.»

رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده بررسی تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه روز چهارشنبه گفته بود که او در تحقیقاتش به این نتیجه نرسیده که رئیس جمهوری آمریکا در راه اجرای عدالت «کارشکنی» نکرده است.

رابرت مولر با این حال افزوده بود که تنها کنگره می توند رئیس جمهوری این کشور را تحت تعقیب قرار دهد. بازپرس ویژه پرونده بررسی تبانی احتمالی کارزار دونالد ترامپ با روسیه گفته بود: «اگر اطمینان داشتیم که رئیس جمهور به‌ وضوح جرمی مرتکب نشده است، این را اعلام می‌ کردیم.»

پذیرش تلویحی نقش روسیه در انتخاب دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری از سوی شخص او بار دیگر بحث بر سر استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده را در میان دموکرات ها در مجلس نمایندگان داغ کرده است. دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال استیضاح ترامپ قوت گرفت

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به طرح «توبیخ» وزیر دادگستری رای داد

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد