حوثی‌های یمن:‌ حملات پهپادی پاسخی به عدم پیشرفت مذاکرات صلح است

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر حوثی‌ها: «کشورهای متجاوز تلاش‌ ما برای صلح را به شکلی نادرست تعبیر کردند و آنها را به دیدهٔ تحقیر و بی‌اعتنایی نگریستند.»

آگهی

محمد علی الحوثی، رئیس شورای کمیته انقلابی عالی یمن می‌گوید حملات پهپادی اخیر این گروه به خاک عربستان در واکنش به اقدام سعودی‌ها در رد طرح این گروه برای صلح انجام شده است. 

حملات اخیر در اوج تنش میان تهران و ریاض روی داده است و محمد علی الحوثی با رد این اتهام که این حملات به دستور ایران صورت گرفته گفت:‌ «ما در تصمیم‌هایمان مستقل هستیم و به کسی وابستگی نداریم.»

حوثی‌ها از دو هفته پیش حملات خود به خاک عربستان را از سر گرفتند و در این میان دو بار نیز تأسیسات نفی این کشور در نزدیکی ریاض را هدف حملهٔ پهپادی خود قرار دادند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک رهبر بلند پایه حوثی در نخستین بیانیه‌اش پس از آغاز این حملات اعلام کرد که این گروه توافق کرده بود تا حملاتش را متوقف کند به این امید که گامهای بعدی در مسیر صلح برداشته شود.

وی افزود: «اما کشورهای متجاوز این تلاش‌ها را به شکلی نادرست (به عنوان ضعف) تعبیر کردند و آنها را به دیدهٔ تحقیر و بی‌اعتنایی نگاه کردند.»

وی اعلام کرد که حوثی‌ها تا کنون به شکل یکجانبه از سه بندر دریای سرخ در یمن عقب‌نشینی کرده‌اند اما طرف مقابل اقدامی در این راستا انجام نداده است. 

ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی با حمله هوایی به پایگاه‌های نظامی حوثی‌ها در صنعا به حملات اخیر این گروه پاسخ داد.

جنگ یمن تا کنون به مرگ ده‌ها هزار تن انجامیده و این کشور فقیر حاشیه خلیج فارس را تا مرز قحطی و گرسنگی شدید پیش برده است.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حوثی‌ها برای «دومین بار» نفتکش حامل نفت روسیه را «به اشتباه» هدف قرار دادند

سخنگوی حوثی‌ها به یورونیوز: ایران به ما و دیگران کمک‌هایی می‌کند اما نمی‌گوید چه بکنیم