ترامپ: آزمایش‌های تسلیحاتی اخیر کره شمالی من را نگران نکرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنار شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنار شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن   -   کپی رایت  عکس از رویترز

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن رد نگرانی های موجود در مورد آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی اظهار اطمینان کرد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور به وعده خود به ایالات متحده متعهد است.

رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: «کره شمالی سلاح‌هایی کوچک را آزمایش کرده است. امری که برخی از مردم کشور من و دیگران را نگران کرده است، اما من نگران نیستم. اطمینان دارم که رئیس کیم به قولی که به من داده پایبند است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دونالد ترامپ در حالی به آزمایش های تسلیحاتی اخیر کره شمالی اشاره کرد که هم اکنون برای سفری رسمی در ژاپن به سر می برد. نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام در ماه فوریه بدون نتیجه مشخص به پایان رسید. با این حال به نظر می رسد که رئیس جمهوری آمریکا بر روابط شخصی خود با کیم جونگ اون تاکید زیادی می‌کند.

بسیاری از منتقدان سیاست واشنگتن در قبال کره شمالی بر این باور هستند که آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی «تحریک آمیز» است.

انتظار می‌رود دونالد ترامپ در جریان سفر به ژاپن با شینزو آبه، نخست وزیر این کشور در مورد برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی گفتگو کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را کم اهمیت جلوه می‌دهد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز شنبه این آزمایش ها را ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد دانسته بود.