Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راهکار یک فرمانده نظامی: ایرانی‌ها دلارهای خود را در خیابان آتش بزنند

راهکار یک فرمانده نظامی: ایرانی‌ها دلارهای خود را در خیابان آتش بزنند
Copyright پایگاه اطلاع رسانی پدافند غیرعامل
Copyright پایگاه اطلاع رسانی پدافند غیرعامل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران پیشنهاد داد که مردم به منظور «حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن»، دلارهای خود را در خیابان به آتش بکشند.

آگهی

غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران پیشنهاد داد که مردم به منظور «حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن»، دلارهای خود را در خیابان به آتش بکشند.

آقای جلالی که در جمع پرسنل این سازمان سخن می‌گفت ضمن انتقاد از «کم‌توجهی» مسئولان وزارت خارجه نسبت به «اتلاف وقت» کشورهای اروپایی‌ها در مورد اجرای تعهداشان در قبال برجام، تصریح کرد که «اروپایی‌ها ما را در مقابل تیراندازی اقتصادی آمریکایی‌ها به عنوان یک هدف ثابت نگه داشته‌اند.»

به تعبیر آقای جلالی آمریکا با دو مولفه قدرت مبتنی بر اثرگذاری بر افکار عمومی از طریق شبکه‌های اجتماعی و شرطی کردن اقتصاد ایران، آرایش جنگی به خود گرفته است ولی تسلط «دشمن» بر همین دو مولفه، احتمال جنگ را کاهش داده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران خواستار مقاومت اقتصادی در برابر آمریکا شد و تاکید کرد که اتکاء به تامین نیازهای کشور در داخل و حمله به نقاط ضعف اقتصادی دشمن از الزامات این مقاومت است.

بیشتر بخوانید:جانشین فرمانده سپاه: آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین دوران حضور خود در منطقه هستند

آقای جلالی افزایش قیمت نفت را یکی از نقاظ ضعف آمریکا و اروپا عنوان کرد و گفت: «بسیاری از اقتصاددانان بر این باور هستند که اگر قیمت نفت به ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار برسد عملا کل تحریم‌ها برداشته خواهد شد برای اینکه نه آمریکایی‌ها و نه اروپایی‌ها تحمل نفت ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلاری را نخواهند داشت.»

این مقام نظامی ایران با تاکید بر حذف دلار از چرخه پولی جهان توصیه کرد: «اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار آمریکایی توسط مردم در خیابان‌ها مثل ترکیه به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود، می‌تواند یک حمله تمام عیار دیگر به نقطه ضعف دشمن باشد.»

او همچنین خواستار استفاده ایران از ظرفیت جمعیت‌های هوادار نظام جمهوری اسلامی در سوریه، لبنان، عراق، فلسطین، یمن و بسیاری دیگر از کشورها شد.

آقای جلالی ضمن حمایت از سیاست رهبر ایران در خصوص آن چه که « تدبیر تغییر مسیر برجام» توصیف کرد، پیش‌بینی کرد: «طی یک سیر پله کانی با کاهش تعهدات و پس از محقق نشدن خواسته‌های ایران از برجام، خروج از برجام رقم بخورد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی بورل و امیرعبداللهیان در آستانه سفر گروسی؛ رئیس دیپلماسی اروپا به وزیر خارجه ایران چه گفت؟

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است

اقدام هماهنگ آمریکا و بریتانیا در تحریم کشتی‌ها، شرکت‌ها و افراد مرتبط با برنامه پهپادی ایران