بنیانگذار هواوی: دولت آمریکا ما را دست‌ کم گرفته است

بنیانگذار هواوی: دولت آمریکا ما را دست‌ کم گرفته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«هیچکس نمی‌تواند به این زودی‌ها رقیبی برای فناوری (5G) یا اینترنت نسل پنجم ما دست و پا کند.»

آگهی

شرکت هواوی در واکنش به رفتار دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که این شرکت را در فهرست سیاه تجاری قرار داده، اعلام کرد که ایالات متحده «توانایی‌های این شرکت را دست کم گرفته است.»

ژنگ‌فِی رِن، بنیانگذار هواوی با کم‌اثر نشان دادن تحریم‌های ایالات متحده اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند به این زودی‌ها رقیبی برای فناوری اینترنت نسل پنجم (5G) که ساخت این شرکت است دست و پا کند. بنابر اعلام رسانه ملی چین، آقای رِن اعلام کرد:‌ «رفتار فعلی دولت ایالات متحده حاکی از دست کم گرفتن ما است.»

قرار گرفتن شرکت هواوی در فهرست سیاه تجاری آمریکا پس از آن پررنگ شد که گوگل اعلام کرد پشتیبانی فنی و نرم‌افزاری خود را از تولیدات این شرکت متوقف می‌کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این درحالیست که ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد مجوزی موقتی (۹۰ روزه) صادر می‌کند که به برخی شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌دهد پشتیبانی فنی خود را از تلفن‌ همراه و تبلت‌های این شرکت ادامه دهند.

بنیانگذار هواوی در مقابل گفت که شرکتش برای مقابله با محدودیت‌های ایالات متحده برنامه‌ریزی کرده است.

به نوشته وبسایت بلومبرگ «اپلیکیشن گالری» هواوی که مدتی روی گوشی‌های اندروید این شرکت موجود بود تلاشی است جدی و البته در حاشیه برای ساخت یک جایگزین اصیل برای «پلی استور» گوگل.

اما با وجود صحبت‌های این چنینی، هواوی نیز مانند هر تولیدکننده دیگر موبایل در جهان آگاه است که قطع ارتباط با گوگل پیامدهایی ویرانگر دارد و به معنای خداحافظی با فیسبوک، توییتر، پینترست و بسیاری از پلتفرم‌های دیگر است.

از سوی دیگر از آنجا که ایالات متحده، هواوی بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان را به جاسوسی برای دولت چین متهم کرده، این شرکت زیر ذره‌بین دولت ترامپ قرار دارد و بنابراین قطع همکاری با گوگل برایش گرانتر تمام می‌شود.

بیشتر بخوانید:‌مقابله «هواوی» با واشنگتن؛ شرکت چینی از دولت ایالات متحده شکایت کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رشد ۲۳ درصدی درآمد غول چینی؛ مدیرعامل هوآوی: تحریم‌های آمریکا را خنثی کردیم

مقابله «هواوی» با واشنگتن؛ شرکت چینی از دولت ایالات متحده شکایت کرد

حملات حوثی‌ها در دریای سرخ چه تاثیری بر تجارت چین می‌گذارد؟