وعده بایدن: آمریکا را برای دوران پس از ترامپ متحد می‌کنم

وعده بایدن: آمریکا را برای دوران پس از ترامپ متحد می‌کنم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن در سخنرانی خود دونالد ترامپ را به دلیل حملاتش علیه دستگاه قضایی آمریکا، کنگره و رسانه ها یک «تهدید» علیه دموکراسی دانست.

آگهی

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا روز شنبه در اولین گردهمایی بزرگ انتخاباتی خود وعده داد که کشورش را برای دوران پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ متحد خواهد کرد.

نامزد رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در عین حال تاکید کرد که «خشم» هم حزبی هایش از زمامداری دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتخاب مجدد او کافی نخواهد بود.

معاون باراک اوباما بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ در این گردهمایی انتخاباتی از رئیس جمهوری فعلی این کشور به دلیل «تفرقه افکنی» در کشور انتقاد کرد. وی اولویت های خود را در کارزار انتخاباتی اش موضوعات تغییرات اقلیمی، بهداشت و انرژی عنوان کرد.

جو بایدن در سخنرانی خود دونالد ترامپ را به دلیل حملاتش علیه دستگاه قضایی آمریکا، کنگره و رسانه ها یک «تهدید» علیه دموکراسی دانست.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

عکس از رویترز

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا با اشاره به سخنرانی‌های دونالد ترامپ گفت: «مستبدان و دیکتاتورهای سراسر جهان از همین ادبیات برای سرکوب مخالفان خود استفاده می کنند.»

حدود شش هزار نفر از هواداران جو بایدن در گردهمایی انتخاباتی او در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا شرکت کردند. این ایالت یکی از ایالت های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده میلادی خواهد بود. دونالد ترامپ بر خلاف پیش بینی ها در سال ۲۰۱۶ موفق شد هیلاری کلینتون را در این ایالت که اغلب به دموکرات ها رای می دهد شکست دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز قرار است روز دوشنبه در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا شرکت کند.

نتیجه نظرسنجی ها نشان می دهد که جو بایدن، ۷۶ ساله از ۲۳ رقیب خود در عرصه رقابت های درون حزبی دموکرات ها پیشی گرفته است. نزدیکترین رقیب جو بایدن در رقابت های درون حزبی برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت است. از دیگر چهره های سرشناس و مطرح در عرصه رقابت های درون حزبی دموکرات ها می توان به الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، کامالا هریس، سناتور کالیفرنیا و پیت بوتجج، شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا اشاره کرد.

رای گیری برای تعیین نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در ماه فوریه (بهمن ماه) آغاز خواهد شد. اولین ایالتی که رای گیری برای تعیین نامزد حزب دموکرات در آن برگزار خواهد شد ایالت آیووا خواهد بود.

در حالی که هواداران جو بایدن از تجربه ۳۵ سال حضور او در مجلس سنا و هشت سال حضور در کنار باراک اوباما در مقام معاونت ریاست جمهوری به عنوان برگه برنده وی یاد می کنند، مخالفان او در حزب دموکرات به سن بالای جو بایدن اشاره می کنند.

جو بایدن پیش از این در سالهای ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ نیز در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات شرکت کرده بود اما در مقابل مایکل دوکاکیس و باراک اوباما شکست خورده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلاکاردهای «نه به جنگ با ایران» در کارزار انتخاباتی سندرز

برنی سندرز ویدیوی کارزار انتخاباتی خود را ضبط کرد

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا