معاون سپاه: موشک‌های ما به راحتی به کشتی‌های آمریکا در خلیج فارس می‌رسد

معاون سپاه: موشک‌های ما به راحتی به کشتی‌های آمریکا در خلیج فارس می‌رسد
Copyright  Irna
نگارش از Euronews

محمد صالح جوکار معاون پارلمانی سپاه پاسداران می‌گوید موشک‌های کوتاه برد ایران، به راحتی می‌توانند کشتی‌های آمریکا در خلیج فارس را هدف قرار دهند.

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران می‌گوید، موشک‌های کوتاه برد ایران، توانایی هدف قرار دادن ناوهای آمریکا در خلیج فارس را دارند.

محمد صالح جوکار، معاون پارلمانی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه تجربه برجام به ایران نشان داد نباید به غرب اعتماد کرد گفت: «ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره بازی جریان غربگرا در ایران است که با طراحی کشورهای غربی در حال اجرا است.»

این فرمانده سپاه همچنین با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد انرژی دنیا از خاورمیانه به جهان ارسال می‌شود، تهدیدات آمریکا برای راه اندازی یک جنگ با ایران را پوچ دانست.

بیشتر بخوانید:

اسپانیا ناو خود را از گروه ضربت دریایی آمریکا در خلیج فارس خارج کرد

فدریکا موگرینی خواستار پرهیز از افزایش تنش با ایران شد

وی با تأکید بر اینکه تمام اقدامات آمریکا برای این است که بار دیگر مذاکره را به کشور تحمیل کرده و ایران را محدود کند، ادامه داد: برخلاف خواست آمریکایی‌ها مردم ما با بصیرت و مقاومت و عزتمندانه مسیر ظلم‌ستیزی و استقلال را ادامه می‌دهند و جبهه مقاومت نیز در اوج اقتدار است.

آقای جوکار همچنین با اشاره به توان موشکی بالای ایران، مدعی شد موشک‌های سپاه پاسداران حتی از نوع کوتاه برد آن به راحتی می‌تواند کشتی‌ها و ناوهای آمریکایی در خلیج فارس را هدف قرار دهد.

در هفته‌های اخیر و با اعزام ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس، تنش‌ها بین ایران و آمریکا شدت گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تنش میان ایران و آمریکا