Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصمیم مسئولان یک پارک در برلین: مناطق ویژه برای فروش مواد مخدر مشخص شد

تصمیم مسئولان یک پارک در برلین: مناطق ویژه برای فروش مواد مخدر مشخص شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدف از چنین اقدامی ممانعت از رویارویی بین مصرف‌‌کنندگان مواد مخدر و بازدید کنندگان از پارک بویژه والدین و کودکانشان عنوان شده است.

آگهی

مدیر جدید پارک برلین با ترسیم خطوط صورتی در مناطقی از این پارک، بخش‌هایی ویژه برای فروشندگان مواد مخدر در نظر گرفته است.

هدف از چنین اقدامی ممانعت از رویارویی بین مصرف‌‌کنندگان مواد مخدر و بازدید کنندگان از پارک بویژه والدین و کودکانشان عنوان شده است.

در پی اقدام چنگیز دمیرچی مدیر پارک گلریتزا برلین، احزاب اپوزیسیون و گروههای از مردم این تصمیم را به شدت محکوم کردند. آنها می گویند که این اقدام به معنای آنست که اجازه دهیم جرایم سازمان یافته بطور علنی وجود داشته باشد.

بورکارد دریگر، سیاستمدار از حزب دموکرات مسیحی آلمان در واکنش به این تصمیم گفته است: «بجای مبارزه با جرایم مرتبط با مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر در حال حاضر سازمان یافته شده است.» او همچنین گفته است که این تصمیم، قدمی به سمت قانونی شدن فروش مواد مخدر نیست.

در سالهای گذشته پارک گلریتزا برلین با مشکل مواد مخدر در خبرها شناخته شده است و مسئولان شهر در این سالها بحث‌های زیادی برای حل این مشکل داشته‌اند که تاکنون به راه‌حلی منجر نشده بود.

در پی ترسیم مستطیل‌های صورتی در پارک برای فروشندگان مواد مخدر، مقامات منطقه فریدرایشسهاین-کرویتسبرگ برلین به سرعت خود را از این ماجرا کنار کشیدند. سالا لوهمان، سخنگوی این منطقه به یورونیوز گفت: «ترسیم این خطوط، راه حل نامناسبی برای بهبود شرایط در این پارک نیست و ما قصد نداریم فروش مواد مخدر را قانونی کنیم.»

با انتشار این خبر، بسیاری از برلینی‌ها ابتدا فکر کردند که این نوعی جوک است یا چیزی شبیه چیدمان هنری است.

کریستف از ساکنان برلین گفته است که ابتدا فکر می کرده این اقدام نوعی کار هنری است اما اینکه مسئولان این روش را برای حل مشکل مواد مخدر پیشنهاد کرده باشند، تمسخرآور است.

یک مرد ۴۵ ساله هم می گوید که او اغلب با دخترش به این پارک می آید اما تجربه منفی‌ نداشته است اما دوست‌دخترش شاکی است که فروشندگان مواد مخدر به کرات به او پیشنهاد خرید مواد می‌دهند.

یک شهروند دیگر برلینی هم می گوید که مشکل فروش مواد مخدر به دلیل شرایط دشوار زندگی است و برای برخی نداشتن اجازه قانونی کار باعث رو آوردن به فروش مواد مخدر می شود.

گفتگوی یورونیوز با برخی از فروشندگان مواد در این پارک نشان می دهد که نداشتن اجازه قانونی کار یکی از علت‌های روی آوردن به این تجارت مجرمانه است.

یکی از فروشندگان گفته است: «ما هیچکدام نمی خواهیم مواد مخدر بفروشیم.»

از سال ۲۰۱۶ سختگیری پلیس نسبت به فروشندگان مواد مخدر بیشتر شده اما مشکل حل نشده است.

با این حال بسیاری از کسانی که به این پارک می آیند می گویند که حضور پلیس در پارک ناخوشایندتر از حضور فروشندگان مواد مخدر است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمار علیه کلیشه؛ اتباع خارجی عامل قتل تنها ۱۱ درصد مقتولان آلمانی هستند

آلمان مصرف ماری‌جوانا را قانونی اعلام کرد

مصرف ماری‌جوانا از دوشنبه در آلمان قانونی می‌شود؛ جزئیات قانون جدید چیست؟