Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مدونا با وجود مخالفت‌ها در فینال یوروویژن در تل آویو برنامه اجرا می‌کند

مدونا با وجود مخالفت‌ها در فینال یوروویژن در تل آویو برنامه اجرا می‌کند
Copyright REUTERS/Eduardo Munoz
Copyright REUTERS/Eduardo Munoz
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«من هرگز اجرای موسیقی را به‌خاطر تطابق با برنامه سیاسی کسی متوقف نمی‌کنم و هرگز از صحبت کردن درباره نقض حقوق بشر هم در هر کجای دنیا دست نمی‌کشم.»

آگهی

مدونا ستاره موسیقی پاپ روز سه‌شنبه تصمیم خود را مبنی بر اجرای برنامه در مسابقه آواز یوروویژن در اسرائیل اعلام کرد. او در عین حال گفت که همیشه در دفاع از حقوق بشر سخن خواهد گفت و امیدوار است که شاهد مسیر جدیدی در رسیدن به صلح باشد.

مدونا روز شنبه مهمان ویژه فینال یوروویژن در اسرائیل خواهد بود. این مسابقات توسط کنشگران طرفدار فلسطین بایکوت شده است. شماری از این تحریم‌کنندگان این دوره یوروویژن از مدونا خواسته بودند در فینال این رقابت‌ها که امسال در تل آویو برگزار می‌شود، حضور پیدا نکند.

مسابقه یوروویژن با حضور هنرمندان بیش از ۴۰ کشور برگزار می شود و سال گذشته در ۵۰ کشور اروپایی ۱۸۹ میلیون نفر بیننده این مسابقه بودند.

مدونا همزمان با اعلام تصمیمش مبنی بر حضور در این رویداد، بر روی این موضوع که حامی حقوق بشر است، تاکید کرد.

وی در بیانیه‌ای که از سوی رویترز منتشر شده گفت: «من هرگز اجرای موسیقی را به‌خاطر تطابق با برنامه سیاسی کسی متوقف نمی‌کنم و هرگز از صحبت کردن درباره نقض حقوق بشر هم در هر کجای دنیا دست نمی‌کشم.»

وی تصریح کرد: «هر بار که خبری درباره از بین رفتن زندگی فرد بی‌گناهی در این منطقه می‌شنوم قلبم می‌شکند. خشونتی که اغلب مطابق با اهداف سیاسی افرادی که از این درگیری قدیمی سود می‌برند همیشگی شده است.»

مدونا در این بیانیه تاکید کرده است: « امیدوارم و دعا می‌کنم که از این چرخه وحشتناک ویرانی به زودی خلاص شویم و یک مسیر جدید به سوی صلح ایجاد کنیم.»

بیشتر بخوانید:

با پیروزی نتا بارزیلای، نماینده اسرائيل در مسابقات یورونیوز سال ۲۰۱۸، میزبانی سال ۲۰۱۹ به تل آویو رسید. از آن زمان تلاش‌های زیادی چه از سوی شماری از گروه‌های حقوق بشری و چه از طرف هنرمندان برای تحریم یوروویژن ۲۰۱۹ صورت گرفت.

پیش‌بینی می شود که مدونای ۶۰ ساله دو آهنگ در تل آویو اجرا کند. یکی از آن ها با نام «مادام ایکس» یکی از آهنگ‌های آلبوم جدید این خواننده موسیقی پاپ است که در ماه آینده به بازار عرضه می‌شود.

وی در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ در تور جهانی خود به اسرائیل سفر کرده بود. مدونا پیرو فرقه یهودی کابالا معتقد است.

مدونا که موسس بنیاد پرتو نور است (همنام با یکی از آلبوم‌های او)، از تعدادی از طرح‌های فلسطینی در حوزه قدرتمندسازی زنان و عدالت اجتماعی حمایت می‌کند.

مرحله نیمه نهایی مسابقات یوروویژن سال ۲۰۱۹ از روز سه‌شنبه ۱۴ مه در تل آویو، پایتخت اسرائیل آغاز می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص نتانیاهو با بارزیلای، برنده اسرائیلی یوروویژن

سوئد برای خواننده هلندی اخراج شده از یوروویژن پرونده اتهامی باز می‌کند

یوروویژن ۲۰۲۴؛ سوئیس برنده مسابقه آواز اروپایی شد