سوئد پرونده اتهام تجاوز جولیان آسانژ را بازگشایی می‌کند

سوئد پرونده اتهام تجاوز جولیان آسانژ را بازگشایی می‌کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سردبیر سایت ویکی لیکس ضمن استقبال از اعلام این خبر این دادگاه را فرصتی برای دفاع از خود دانست.

دادستانی سوئد روز دوشنبه ۱۳ مه اعلام کرد که بار دیگر پرونده مربوط به اتهام جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس را بررسی می‌کند.

آگهی

آقای آسانژ متهم است که در سال ۲۰۱۰ پس از کنفرانس ویکی لیکس در استکهلم، پایتخت سوئد به دو زن تعرض جنسی کرده است. او همواره این اتهامات را رد و تاکید کرده که رابطه جنسی با آن دو زن با رضایت طرفین انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

کریستین هرافنسن، سردبیر وبسایت ویکی‌لیکس با استقبال از اعلام این خبر در بیانیه‌ای گفت: «از زمانی که جولیان آسانژ در تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ در لندن دستگیر شد، فشار سیاسی قابل توجهی بر سوئد برای بازگشایی پرونده تحقیقات قضایی خود علیه آسانژ به وجود آمده اما این پرونده از اساس و از ابتدا با فشارهای سیاسی همراه بوده است. مفتوح شدن مجدد این پرونده به جولیان آسانژ شانسی برای تبرئه کردن خودش خواهد داد.»

آقای آسانژ ماه گذشته پس از ۷ سال از سفارت اکوادور در لندن خارج و از سوی پلیس بریتانیا دستگیر شد. در ادامه نیز دادگاهی در لندن او را به ۵۰ هفته زندان محکوم کرد.

همزمان دولت آمریکا نیز خواستار استرداد آقای آسانژ شده است. دولت آمریکا بنیانگذار سایت ویکی لیکس را در رابطه با انتشار اسناد محرمانه در سال ۲۰۱۰ متهم می‌داند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جولیان آسانژ: من را به آمریکا مسترد نکنید

دادگاهی در لندن جولیان آسانژ را به یک سال زندان محکوم کرد

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد