Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا در پایگاه العدید قطر به زمین نشستند

بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا در پایگاه العدید قطر به زمین نشستند
Copyright حساب توئیتری فرماندهی مرکزی آمریکا-سنتکام
Copyright حساب توئیتری فرماندهی مرکزی آمریکا-سنتکام
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بمب‌افکن‌ها قادر به انجام حملات استراتژیک، پشتیبانی نزدیک هوایی، عملیات هوایی و دریایی برای حمایت از ثبات در منطقه است.

آگهی

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) اعلاام کرد که بمب‌افکن‌‌‌های آمریکایی بی-۵۲ در پایگاه هوایی این کشور در قطر فرود آمده‌اند. این اقدام طبق آنچه واشنگتن توضیح داده برای «تهدیدات ایران» صورت گرفته است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید یکشنبه گذشته (۵ مه/ ۱۵ اردیبهشت) اعلام کرده بود، اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه حامل این پیام روشن برای رژیم ایران است که در صورت هرگونه تعرض نظامی علیه منافع ایالات متحده و یا متحدان آن، با واکنشی بی‌رحمانه مواجه خواهد شد.

ارتش آمریکا روز سه‌‌شنبه، هفت مه (۱۷ اردیبهشت) نیز گفته بود که تعدادی بمب‌افکن بی-۵۲ را که بخشی از نیروهای کمکی این کشور هستند، به خاورمیانه اعزام می‌کند چراکه دولت ترامپ می‌گوید «نشانه‌های روشن» از تهدیدات ایران علیه نیروهای ایالات متحده وجود دارد.

تصاویر گرفته شده توسط نیروهای هوایی ایالات متحده آمریکا از پایگاه العدید، دو بمب‌افکن را نشان می‌دهد که سنتکام در توضیح آن نوشته است که بمب‌افکن‌های آمریکایی نوع بی ۵۲ اچ استراتوفورترس هستند که در تاریخ ۸ مه در خط پرواز پایگاه قطر مستقر شده‌اند. سنتکام در ادامه درباره کارکردهای این نوع از بمب‌افکن‌ها نوشته است: «این بمب‌افکن‌ها قادر به انجام حملات استراتژیک، پشتیبانی نزدیک هوایی، عملیات هوایی و دریایی برای حمایت از ثبات در منطقه است.»

بیشتر بخوانید:

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از کانال سوئز عبور کرد

از سوی دیگر ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن که به سمت خلیج فارس در حال حرکت بود، از کانال سوئز عبور کرد.

یک سال پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران، تنش میان دو طرف که با بازگشت تحریم‌های تجاری، مالی و نفتی آغاز شد، همچنان رو به افزایش است.

آمریکا از چند هفته پیش و با لغو معافیت‌های خریداران نفت ایران تلاش خود را برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران افزایش داده است.

در همین حال، واشنگتن در نخستین سال خروج از برجام تحریم‌های تازه‌ای را علیه صنعت فلزات ایران وضع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه به شمار نظامیان خود در خلیج فارس می‌افزاید

فرمانده هوافضای سپاه: ناو هواپیما‌بر آمریکایی در خلیج فارس تهدید نیست فرصت است

پالس منفی پزشکیان به غرب با پیام به حسن ‌نصرالله؛ آمریکا:منتظریم ببینیم چه می‌کند ولی انتظاری نداریم