جودو گرنداسلم باکو؛ درخشش ورزشکاران برزیلی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جودو گرنداسلم باکو؛ درخشش ورزشکاران برزیلی

باکو پایتخت آذربایجان یک‌بار دیگر میزبان مسابقات گرند اسلم جودو است.

در این مسابقات و در فینال وزن ۴۸ کیلوگرم دو جودوکار اسپانیایی به فینال رسیدند. در مسابقه فینال لارا مارتینز جوان در مقابل جولیا فیگوئرا قرار گرفت و موفق شد با فن اوستوگاری، حریف خود را شکست دهد و به نخستین مدال طلای خود در مسابقات گرند اسلم دست یابد.

اما در مسابقات مردان، روز، روز دنیس ویرو بود. دنیس در دیدار پایانی وزن ۶۶ کیلوگرم به مصاف نجات شیخعلی زاده آذربایجانی رفت که از حمایت طرفداران میزبان هم بهره می برد. اما دنیس با امتیاز ایپون موفق شد حریف خود را شکست دهد تا یک مدال طلا برای مولداوی به ارمغان بیاورد.

بیشتر بخوانید:

درخشش جودوکاران هلندی در دومین روز رقابتهای جایزه بزرگ تفلیس

درخشش جودوکاران فرانسه و کوزوو در آخرین روز جایزه بزرگ تفلیس

در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم مردان هم، فیلیپه برزیلی موفق شد در دیداری نزدیک و نفسگیر تیمور نوزادزه گرجستانی را شکست دهد. این در حالی بود که کارشناسان پیش بینی می‌کردند ورزشکار گرج بتواند به مدال طلا دست یابد.

اما در وزن منفی ۵۷ کیلوگرم زنان شکست یوشیدا تسوکا قهرمان جهان و المپیک یکی دیگر از شگفتی‌های این مسافات بود. ورزشکار ژاپنی در کمال شگفتی مغلوب رافائلا داسیلوا برزیلی شد تا به مدال نقره بسند کند.

بهترین فن روز دوم مسابقات هم به نجات شیخعلیزاده تعلق گرفت. ورزشکار کشور میزبان با یک فن دیدنی موفق شد حریف مغول را شکست دهد و شور و شعف را در سالن باکو به هموطنانش هدیه کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید