Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسئول «حزب اسلام» بلژیک به جرم تبعیض جنسیتی به حبس تعلیقی محکوم شد

مسئول «حزب اسلام» بلژیک به جرم تبعیض جنسیتی به حبس تعلیقی محکوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رضوان اهروش که یکی از پایه‌گذاران «حزب اسلام» بلژیک است، ماه گذشته در یک مناظره سیاسی در تلویزیون بلژیک حضور پیدا کرد اما در طول برنامه به خانم امانوئل پرائه مجری مناظره نگاه نمی‌کرد. او همچنین با این خبرنگار به‌دلیل زن بودنش، دست نداد و از سوی دیگر از این که یک زن دیگر در ابتدای برنامه، او را گریم

آگهی

یک مسئول «حزب اسلام» بلژیک که به تبعیض جنسیتی علیه زنان متهم شده بود به ۶ ماه زندان تعلیقی محکوم شد.

رضوان اهروش که یکی از پایه‌گذاران «حزب اسلام» بلژیک است، ماه گذشته در یک مناظره سیاسی در تلویزیون بلژیک حضور پیدا کرد اما در طول برنامه به خانم امانوئل پرائه مجری مناظره نگاه نمی‌کرد. او همچنین با این خبرنگار به‌دلیل زن بودنش، دست نداد و از سوی دیگر از این که یک زن دیگر در ابتدای برنامه، او را گریم کند، نیز جلوگیری کرد.

خانم پرائه پس از این برنامه شکایتی را علیه این فرد تنظیم و به دادگاه ارائه کرد. دادگاه بروکسل رفتار آقای اهروش را مصداق تبعیض جنسیتی تشخیص داد. این دادگاه در حکمی اعلام کرد که این مسئول «حزب اسلام» باید مبلغ ۵ هزار یورو به خانم پرائه پرداخت کند. او همچنین به شش ماه حبس تعلیقی نیز محکوم شد.

اهروش: گفتند که ارزش‌های دموکراتیک بلژیک را نادیده گرفته‌ام

اهروش ۴۹ ساله به یورونیوز گفت که این پرونده زندگی‌اش را به یک کابوس تبدیل کرده است.

او به خبرنگار یورونیوز گفت: «آن‌ها کارم را از من گرفتند. ۲۵ سال راننده اتوبوس بودم. زندگی سیاسی‌ام را از من گرفتند. این توطئه علیه من است. هر کاری انجام دادند تا مطمئن شوند که من دوباره به سیاست برنمی‌گردم. آن‌ها به من گفتند که ارزش‌های دموکراتیک بلژیک را نادیده گرفته‌ام. نمی‌توانم وکیلی پیدا کنم که از من دفاع کند. حتی وکیل خانوادگی ما هم مرا تنها گذاشته است.»

وی افزود: «حتی مردم هم به‌خاطر آنچه گفتم و یا رفتارم به من حمله می‌کنند. مطمئنم اگر به این شکل پیش برود، زندانی خواهم شد چراکه آن‌ها من را نمی‌خواهند.»

اهروش معتقد است که به خاطر سابقه کیفری‌اش بعید است که کار دیگری پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

وکیل مجری تلویزیون: نمی‌توانیم تبعیض علیه زنان را تحمل کنیم

از سوی دیگر مارک ایتاندائل وکیل خانم امانوئل پرائه درباره این پرونده گفت: «حکم دادگاه ما را خوشحال کرد. تصمیم مهمی برای دموکراسی ما بود. ما نمی‌توانیم تبعیض علیه زنان را تحمل کنیم. این گام مهمی در حفظ برابری زنان و مردان است. در جوامع دموکراتیک شما نمی‌توانید مخالف این باشید که زنان شما را گریم کنند. شما نمی‌توانید از نگاه کردن به چهره زنان خودداری کنید، این جرم است.»

این حقوقدان افزود: «آقای اهروش نسبت به روند قانونی پرونده آگاه بود و می‌توانست وکیل داشته باشد اما ترجیح داد که در دادگاه تنها باشد.»

حزب اسلام که در سال ۲۰۱۲ در بلژیک تاسیس شده است در نخستین انتخاباتی که تجربه کرد توانست ۴ درصد آرا را کسب کند. این حزب توانست در شورای شهر بروکسل، مولنبک و اندرلشت کرسی کسب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک نظرسنجی: ۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسه تبعیض را تجربه می‌کنند

آلمان قصد دارد برای مسلمانان این کشور مالیات مسجد وضع کند

واکنش سازمان ملل به انتقادها: حقوق زنان در نشست دوحه با حضور طالبان مطرح خواهد شد