معجزه تاتنهام در آمستردام؛ نخستین صعود زنبق‌های سفید به فینال لیگ قهرمانان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
معجزه تاتنهام در آمستردام؛ نخستین صعود زنبق‌های سفید به فینال لیگ قهرمانان اروپا

تیم لندنی تاتنهام در شهر آمستردام هلند بازی عقب افتاده خود را با سه گل جبران کرد و به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید تا مقابل تیم دیگر جزیره یعنی لیورپول قرار بگیرد.

این بازی که تیم آژاکس در شهر آمستردام هلند میزبانی آن را برعهده داشت با نتیجه ۳ بر ۲ به نفع تاتنهام به پایان رسد. در بازی رفت آژاکس در خانه حریف با یک گل پیروز شده بود. بنابراین این دو تیم در مجموع به نتیجه مساوی ۳ بر ۳ رسیدند اما با توجه به اینکه تاتنهام سه گل در خانه حریف به ثمر رساند برای نخستین بار به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

گل اول این بازی را ماتیاس دلیخت در دقیقه پنج بازی وارد دروازه لوریس کرد. این گل صد و پنجاهمین گل آژاکس در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بود. در دقیقه ۳۶ بازی هم در یک ضد حمله، حکیم زیاش توانست گل دوم میزبان را وارد دروازه تاتنهام کند.

در نیمه دوم بازی تیم لندنی تاتنهام توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. این تیم در دقیقه ۵۵ توسط لوکاس مورا به گل رسید. تنها چهار دقیقه بعد، لوکاس مورا با زدن گل دوم خود توانست بازی را به تساوی بکشاند. اما ستاره این بازی قطعا لوکاس مورای برزیلی بود. او توانست در دقیقه ۹۵ بازی گل سوم خود و تیم تاتنهام را وارد دروازه آژاکس کند تا در یک شگفتی به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد.

شب گذشته نیز تیم لیورپول با رقم زدن یکی از نتایج دور از انتظار لیگ قهرمانان بارسلونا را از گردونه رقابت‌ها حذف کرده بود. این تیم با چهار گل پیروز دیداری شد که در بازی رفت آن، بارسلونا سه بر صفر پیروز بود.

تیم آژاکس در مرحله یک‌ هشتم نهایی توانسته بود رئال‌مادرید را حذف کند و در مرحله یک چهارم نهایی هم نوبت یوونتوس تورین بود که توسط این تیم آمستردامی از گردونه رقابت‌ها کنار رود.

بازی پایانی لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ یک ژوئن (۱۱ خرداد) در شهر مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:صعود جادویی لیورپول به فینال لیگ قهرمانان اروپا

رویترز
گل نخست آژاکس در دقیقه پنج بازی به ثمر رسیدرویترز
رویترز
گل دوم آژاکس در دقیقه ۳۵ وارد دروازه تاتنهام شدرویترز
رویترز
گل نخست تاتنهام در دقیقه ۵۵ وارد دروازه آژاکس شدرویترز