هواپیمای ایرفرانس پس از ناپدید شدن از رادار در اصفهان فرود اضطراری کرد

هواپیمای ایرفرانس پس از ناپدید شدن از رادار در اصفهان فرود اضطراری کرد
نگارش از Euronews

«همه سرنشینان این هواپیما سالم هستند و خدمات رسانی به آنان در حال انجام است.»

یک فروند هواپیمای ایرباس به شماره پرواز AF218 متعلق به خطوط هواپیمایی ایرفرانس پس از ناپدید شدن از رادار، در فرودگاه اصفهان به‌طور اضطراری فرود آمد.

این هواپیما از پاریس به سمت بمبئی هند در حال حرکت بود که از صفحه رادار خارج شد و به‌طور غیرمنتظره در اصفهان فرود آمد.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا تصریح کرد: «همه سرنشینان این هواپیما سالم هستند و خدمات رسانی به آنان در حال انجام است.»

این مقام ایرانی همچنین به خبرگزاری فارس، گفت: «درحال رایزنی هستیم تا اگر مشکل هواپیمای آن‌ها برطرف نشد، امکان اسکان مسافران این پرواز را فراهم کنیم و تا ساعات آینده وضعیت هواپیما آن‌ها مشخص خواهد شد.»

این هواپیما ۲۶۷ مسافر دارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این اتفاق در حالی رخ داد که در دسامبر سال گذشته میلادی هم یک هواپیمای نروژی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد اما دو ماه و نیم پس از این فرود توانست ایران را ترک کند.

آن هواپیما در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) از شهر دبی امارات به سمت اسلو در حرکت بود که به‌خاطر ایجاد مشکل در یکی از موتورهایش مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه شیراز شد. روز بعد از این اتفاق، ۱۸۶ مسافر و شش خدمه این پرواز توانستند شیراز را ترک کنند اما این هواپیما به‌دلیل اینکه قطعات یدکی آن متعلق به شرکت بوئینگ آمریکا بود و به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران نتوانست تا دو ماه و نیم بعد از ایران خارج شود.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط