صعود جادویی لیورپول به فینال لیگ قهرمانان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صعود جادویی لیورپول به فینال لیگ قهرمانان اروپا
Copyright  REUTERS/Phil Noble

لیورپول شگفتی ساز شد و با رقم زدن یکی از نتایج دور از انتظار لیگ قهرمانان، بارسلونا را به سرنوشت فصل پیش دچار کرد. دیدار برگشت این دو تیم در حالی سه شنبه شب به میزبانی قرمزها برگزار شد که آبی و اناری ها در نیوکمپ به لطف درخشش لیونل مسی سه بر صفر به برتری رسیده بودند.

اما لیورپولی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند در خانه طوفانی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی توسط اوریگی به گل رسیدند، نتیجه ای که تا پایان نیمه اول پابرجا ماند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در غیاب محمد صلاح و روبرتو فیرمینوی مصدوم اعتماد یورگن کلوپ به اوریگی بلژیکی و واینالدوم هلندی نتیجه داد. بدین ترتیب در کنار تشویق های بی امان تماشاچیان بود که با ورود واینالدوم در نیمه دوم، لیورپول دو بار دیگر در دقایق ۵۴ و ۵۶ توسط این ستاره هلندی به گل رسید تا دو تیم در شرایط برابر قرار بگیرند، اما این پایان کار نبود. اوریگی در دقیقه ۷۹ تیر خلاص را شلیک کرد تا آبی و اناری ها به سرنوشت فصل پیش دچار شوند.

بازگشت طلایی شاگردان یورگن کلوپ در حالی رقم خورد که لیورپولی ها مسیر دشواری برای رسیدن به فینال طی کرده اند؛ از همگروهی با پاری سن ژرمن گرفته تا رویارویی با بایرن مونیخ در یک هشتم نهایی.

چهارشنبه شب تکلیف دیگر تیم صعود کننده به فینال مشخص خواهد شد. آژاکس آمستردام که سه امتیاز بازی رفت را از آن خود کرده در خانه از تاتنهام پذیرایی می کند. بازی پایانی در مادرید برگزار خواهد شد.