Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

چالش برگزاری یوروویژن در شبات برای یک گروه اسرائیلی

چالش برگزاری یوروویژن در شبات برای یک گروه اسرائیلی
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش‌تر از موسسه مذهبی زومت، متخصص در ارائه اپلیکیشین‌ها و فنآوری‌های نوین مذهبی، خواسته بودند تا به آن‌ها میکروفون‌های مخصوصی بدهد که با استفاده از آن‌، مناسک «روز شبات» باطل نشود.

آگهی

برگزاری مسابقه سالانه موسیقی اروپایی یوروویژن در شهر تل آویو به یک مشکل جدی برای یکی از باندهای موسیقی اسرائیل تبدیل شده است.

وزیر فرهنگ اسرائیل از سازمان رادیو تلویزیون اتحادیه اروپا خواسته است تا با تغییر پروتکل رقابت‌های یوروویژن به یک گروه اسرائیلی امکان دهد تا در غروب جمعه اجرا نداشته باشد.

گروه محبوب شالاوا که احتمال می‌رود امسال نماینده اسرائیل در این مسابقات باشد، باید طبق پروتکل فعلی یوروویژن آخرین اجرای خود را پیش از رقابت رسمی، شامگاه جمعه انجام دهد. از غروب جمعه تا غروبِ شنبه (به زبان عبری: شبات) روز هفتگی «مقدس» یهودیان است و مومنان به این دین بر اساس آموزه‌های یهودی، باید دست‌کم از پرداختن به کارهای «بیرون از خانه» بپرهیزند.

بیشتر بخوانید:

شماری از اعضای گروه شاوالا که اعضای آن را خوانندگان معلول تشکیل می‌دهند، مناسک این روز را به جا می‌آورند. این گروه پیش‌تر از موسسه مذهبی زومت، متخصص در ارائه اپلیکیشین‌ها و فنآوری‌های نوین مذهبی، خواسته بودند تا به آن‌ها میکروفون‌های مخصوصی بدهد که با استفاده از آن‌، مناسک «روز شبات» باطل نشود. خاخام بزرگ این موسسه اما این درخواست را مشروع ندانسته است.

اجرای جمعه شب از این جهت اجباری است که هم فیلم آن پیش از اجرای فینال به دست داوران یورویژن می‌رسد و هم این امکان را به برگزارکنندگان این رقابت «عامه پسند» می‌دهد که در صورت بروز مشکل در صورت پخش زنذه، نسخه ضبط شده آخرین آوازخوانی را برای بینندگان تلویزیونی منتشر کنند.

فینال یوروویژن امسال شنبه ۱۸ ماه مه در شهر تل آویو، پایتخت اسرائیل برگزار می‌شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش تدابیر امنیتی در تل‌آویو در آستانه مسابقات یوروویژن ۲۰۱۹

برنده اسرائیلی یوروویژن ۲۰۱۸ و حمایت از جنبش زنان

احتمال لغو معافیت سربازی یهودیان ارتدکس؛ معترضان در بیت‌المقدس با پلیس اسرائیل درگیر شدند