Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترامپ صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد

ترامپ صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد. این فرمان که روز چهارشنبه ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) صادر شد، درآمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داده است تا طبق آن «در برنامه ساخت سلاح هسته‌ای هزینه نشود.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد.

این فرمان که روز چهارشنبه ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) صادر شد، درآمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داده است تا طبق آن «در برنامه ساخت سلاح هسته‌ای هزینه نشود.»

این فرمان به کشورهای دنیا هشدار می‌دهد که مجوز ورود فولاد و سایر فلزات ایرانی به بنادرشان «دیگر تحمل نمی‌شود.»

آقای ترامپ در فرمان اجرایی خود تهران را به اقدام‌های بعدی تهدید کرده است مگر اینکه تهران به‌طور اساسی رفتارهای خود را تغییر دهد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده است که «یک روز رهبران ایران را برای مذاکره برای یک توافق ملاقات کند.»

طبق این فرمان سیاست ایالات متحده همچنان بر جلوگیری از توسعه سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای توسط ایران و جلوگیری از نفوذ این کشور در خاورمیانه عنوان شده است.

آقای ترامپ همچنین با اشاره به اقدام‌های اخیر دولت او علیه ایران تصریح کرد: «به دلیل اقدامات ما، اقتصاد ایران به سوی رکود بی‌سابقه پیش رفته و درآمدهای دولت کاهش یافته و تورم از کنترل خارج شده است.»

او همچنین افزود که در این راستا ایران «با مشکل تامین مالی اقدام‌های خشونت‌بار و هراس افکنانه خود مواجه شده است.» آقای ترامپ همچنین از توافق هسته‌ای دولت گذشته ایالات متحده آمریکا بار دیگر انتقاد کرد.

تنها چند ساعت پیش از فرمان رئیس جمهوری آمریکا، یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرده بود که «به‌زودی» تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال خواهد شد.

طبق بیانیه کاخ سفید صنایع فلزی ایران ۱۰ درصد کل صادرات کشور و بزرگترین منبع درآمد غیر نفتی ایران را تشکیل می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا تحریم صنایع فلزی ایران را گسترده‌تر کرد

رویترز: ترکیه واردات نفت از ایران را متوقف کرد

جراحی‌ برجام و آرایش ‌جنگی در خلیج‌فارس؛ گفت‌وگویی با مجتهدزاده و حسن‌بیگی