فرانک ریبری پس از ۱۲ سال از بایرن مونیخ می‌رود: وداع آسان نیست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانک ریبری پس از ۱۲ سال از بایرن مونیخ می‌رود: وداع آسان نیست
کپی رایت  REUTERS/Michael Dalder

باشگاه بایرن مونیخ آلمان اعلام کرد که قرارداد فرانک ریبری بازیکن فرانسوی این باشگاه تمدید نخواهد شد. بنابراین ریبری پس از ۱۲ سال «مردان بایرنی» را ترک می‌کند.

ریبری ۳۶ ساله در سال ۲۰۰۷ از تیم المپیک مارسی به بایرن پیوست و توانست در بیش از یک دهه ۲۱ جام معتبر از جمله لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

رویایی داشتم که با ملحق شدن به بایرن مونیخ تحقق یافت. وداع آسان نیست. اما نباید هرگز فراموش کنیم که با هم چه دستاوردهایی داشتیم.
فرانک ریبری
بازیکن بایرن مونیخ

وی هشت بار هم بایرن قهرمان بوندس لیگا شد. قرار است باشگاه بایرن مونیخ در سال ۲۰۲۰ یک بازی دوستانه برای بزرگداشت وی و روبن برگزار کند.

ریبری در واکنش به خداحافظی‌اش از بایرن گفت: «رویایی داشتم که با ملحق شدن به بایرن مونیخ تحقق یافت. وداع آسان نیست. اما نباید هرگز فراموش کنیم که با هم چه دستاوردهایی داشتیم.»

وی تاکید کرد که پوشیدن لباس بایرنی‌ها احساس خوبی دارد: «همیشه می‌خواستم به‌خاطر باشگاه، پیراهنم خیس عرق شود.»

رویترز
ریبری در بازی بایرن مونیخ با بورسیا دورتموندرویترز

ریبری در سال ۲۰۱۳، بهترین بازیکن سال اروپا شد. وی در ۴۲۲ بازی برای بایرنی‌ها موفق به زدن ۱۲۳ گل شده است.

آرین روبن بازیکن هلندی بایرن هم همراه با ریبری این باشگاه را ترک می‌کند. آن‌ها در مدتی که با یکدیگر هم بازی بودند به زوج «روبری» معروف شدند. روبن و ریبری آخرین بازی خود را ۳۰ ژوئن (۹ تیر) برای باواریایی‌ها انجام می‌دهند.

ریبری اما نمی‌داند بعد از بایرن چه خواهد شد: «من همچنان می‌خواهم فوتبال را ادامه دهم اما هیچ چیز ۱۰۰ درصد نیست.»

کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ هم در واکنش به جدایی این دو بازیکن گفت: «این دو بازیکن در یک دهه اخیر کمک زیادی به بایرن در موفقیت‌هایش کردند. »