Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کویت یکی از طویل ترین پل‌های دریایی جهان را افتتاح کرد

کویت یکی از طویل ترین پل های دریایی جهان را افتتاح کرد
کویت یکی از طویل ترین پل های دریایی جهان را افتتاح کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پل پایتخت کویت را به «الصبيه»، منطقه ای در شمال این کشور امیرنشین وصل می کند که در نزدیکی مرزهای دریایی و زمینی با عراق و ایران واقع شده و قرار است در آینده ای به یک قطب بزرگ اقتصادی تبدیل شود.

آگهی

کویت روز چهارشنبه پلی دریایی بر روی آبهای خلیج فارس را به طول ۳۶ کیلومتر افتتاح کرد که از آن به عنوان یکی از طویل ترین پل های جهان نام برده می شود.

پل «جابر»، برگرفته از نام جابر احمد الصباح، امیر سابق این کشور سازه ای حیاتی و تاثیر گذار برای تاسیس و توسعه یک منطقه بزرگ اقتصادی است که قرار است به زودی در شمال این کشور ساخته شود.

این پل پایتخت کویت را به «سوبیا»، منطقه ای در شمال این کشور امیرنشین وصل می کند که در نزدیکی مرزهای دریایی و زمینی با عراق و ایران واقع شده و قرار است در آینده ای به یک قطب بزرگ اقتصادی تبدیل شود.

«سیلک سیتی» نام این منطقه اقتصادی است که از آن به عنوان مکانی بزرگ برای مبادله آزاد تجاری کالا با کشورهای اروپایی و آسیای میانه یاد می‌شود. دولت کویت اعلام کرده است که راه اندازی و شروع فعالیت این منطقه تجاری - اقتصادی نیازمند بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری است.

صباح احمد جابر صباح، امیر کویت صبح روز چهارشنبه در مراسم افتتاح پل «جابر» شرکت کرد. لی ناک یئون، نخست وزیر کره جنوبی و ژرار لارشر، رئیس مجلس سنای فرانسه که کشورهایشان در طراحی و ساخت این پل نقشی اساسی را برعهده داشتند از جمله میهمانان خارجی مراسم افتتاحیه بودند.

پل جابر که به عنوان چهارمین پل طویل دنیا معرفی شده توسط گروهی از مهندسان فرانسوی شرکت «سیسترا» طراحی شده و عملیات ساخت آن را شرکت بزرگ مهندسی و ساخت و ساز «هیوندای» کره جنوبی بر عهده داشته است.

ستون هایی با قطر حداکثر سه متر پایه های پل جابر را تشکیل می دهند

کارهای مطالعاتی و عملیات ساخت و ساز این سازه عظیم پنج سال زمان برد و نزدیک به چهار میلیارد دلار هزینه به همراه داشت.

برای نصب این پل و قرار گرفتن آن بر روی دریا حدود ۱۲۰۰ ستون به قطر حداکثر ۳ متر به کار رفته که فونداسیون برخی از آنها تا اعماق ۷۲ متری آب فرو رفته است. پل جابر ۹ تا ۲۳ متر بالاتر از سطح دریا نصب شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پل غول‌‌آسای قوسی‌شکل چین را به میانمار پیوند می‌زند

ویدئو؛ ریزش پل در نیوزیلند در اثر سیل

«گوگل» چگونه و چرا گوگل نامیده شد؟