Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی در پی اعتصاب خلبانان

سوئد؛ لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز در پی اعتصاب خلبان ها
سوئد؛ لغو بیش از ۱۲۰۰ پرواز در پی اعتصاب خلبان ها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتصاب کم سابقه خلبانان که روزانه شش میلیون دلار زیان به همراه دارد بی شک ضربه ای جبران ناپذیر به برنامه های اصلاحی شرکت هواپیمایی این شرکت وارد خواهد کرد.

آگهی

اعتصاب خلبان های شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی که خواهان افزایش حقوق و مزایای خود هستند، سبب شده تا بیش از ۱۲۰۰ پرواز بزرگترین خط هواپیمایی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی لغو شود.

این مبارزه صنفی از ۲۶ ماه جاری آغاز شده و بر اساس آن از روز جمعه تاکنون دست کم ۲۸۰ هزار مسافر پروازهای داخلی، اروپایی و یا مسیرهای بلند بین المللی به صورت مستقیم تحت تاثیر حرکت اعتراضی یاد شده قرار گرفته اند.

اتحادیه صنفی حمایت از حقوق خلبان های شرکت با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر سختی و وخامت شرایط کاری و تغییر مداوم ساعات پروازی خواستار افزایش ۱۳ درصدی حقوق خلبان ها شده است.

این درحالیست که مدیران این شرکت هواپیمایی افزایش حقوق درخواست شده از سوی معترضان را از نظر مالی غیر عملی قلمداد و تاکید کرده اند که اجرا شدن این درخواست تبعات جبران ناپذیری بر وضعیت شرکت خواهد گذاشت.

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی که پروازهای سه کشور سوئد، دانمارک و نروژ را پوشش می دهد از سال ۲۰۱۲ تاکنون با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می کند و برای خروج از بحران دست به اجرای طرح های مالی متعددی زده است.

اعتصاب کم سابقه خلبان ها که روزانه شش میلیون دلار زیان به همراه دارد بی شک ضربه ای جبران ناپذیر به برنامه های اصلاحی این شرکت هواپیمایی وارد خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران کرونا در سوییس خلبانان را از کابین هواپیما به قطار کشاند

اعتصاب رانندگان تانکر در پرتغال این کشور را با بحران سوخت مواجه کرد

سوئد؛ انفجار یک اتوبوس در مرکز استکهلم