Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تیمرمن: نفوذ راست افراطی به دلیل رفتار موسسات مالی است

تیمرمن: نفوذ راست افراطی به دلیل رفتار موسسات مالی است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیمرمن: اقبال به راست افراطی به دلیل به ستوه آمدن مردم از رفتار موسسات مالی

آگهی

فرانس تیمرمن معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از جمله نامزدان ریاست بر کمیسیون اروپاست و امیدوار است جانشین رئیس خود ژان کلود یونکر شود. تیمرمن نامزد حزب سوسیالیستهای اروپایی برای ریاست بر این کمیسیون است.

فرانس تیمرمن ۵۷ ساله، سیاستمدار هلندی که در حال حاضر نیز معاونت کمیسیون اروپا را برعهده دارد، در زمان اعلام نامزدی‌اش برای این مقام تاکید داشت که این انتخابات در وضعیتی بسیار حساس برگزار می‌شود؛ در زمانی که قاره اروپا دچار جدی‌ترین بحران‌های دوران حیات خود است. به این ترتیب این انتخابات «پرخطرترین انتخابات این قاره از سال ۱۹۷۹ میلادی به این سو محسوب می‌شود.»

آقای تیمرمن که در سه کشور ایتالیا، هلند و فرانسه تحصیل کرده و به شش زبان سخن می‌گوید، فعالیتهای سیاسی خود را از سال ۱۹۸۷ میلادی با کار در وزارت خارجه هلند آغاز کرد و مدتی نیز به عنوان دیپلمات به مسکو فرستاده شد.

فعالیت او در دستگاه اجرایی اتحادیه اروپا از سال ۱۹۹۴ میلادی آغاز شد؛ یعنی زمانی که به کمیساریای روابط خارجی اتحادیه اروپا پیوست.

در ادامه برخی از مواضع و سیاستهایی که او برای آینده اروپا پیشنهاد می کند را در گفتگو با یورونیوز می خوانید:

اصلاحات مالیاتی و پایان دادن به سیاستهای ریاضتی

«زمان آن رسیده است که به سیاستهای ریاضتی پایان دهیم» این جمله ایست که تیمرمن در ابتدای مصاحبه اش با یورونیوز عنوان می کند.

کاندیدای سوسیال دموکرات ها همچنین حامی اصلاحات مالیاتی در اروپاست. او می گوید: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که شرکت های بزرگ که پول زیادی در اروپا کسب می کنند، مالیات بپردازند، اقدامی که اکنون انجام نمی دهند. برای این منظور ما به اروپا نیاز داریم. شما نمی توانید این اقدام را بصورت تک تک در کشورهای عضو اتحادیه انجام دهید.»

او همچنین می گوید که ما باید دستمزدها را در اروپا افزایش دهیم زیرا یکی از ضعف های اقتصاد اروپا این است که مردم پول کافی برای خرج کردن ندارند.

اما نگرش مهم تیمرمن به یکی از مهمترین چالش های سیاسی اروپا اختصاص دارد: «به نظر من یکی از دلایلی که راست افراطی در بیشتر بخش های اروپا در حال بالا آمدن است این واقعیت است که مردم از رفتار و اقدامات موسسات مالی به ستوه آمده اند.»

او در این مورد می افزاید: «مردم به ستوه آمده اند چون این واقعیت را می بینند که ما میلیاردها و میلیادرها پول مالیات دهندگان را خرج نجات بانک ها کردیم و این بانک ها اکنون دوباره به شیوه بدی رفتار می کنند.»

تیمرمن می گوید بر این منبا بسیار اهمیت دارد که ما اتحادیه بانکی را تکمیل کنیم تا وقتی بانکی با مشکل مواجه می شود نتواند از پول مردم معمولی استفاده کند.

رومانی و اتحادیه اروپا

تیمرمن در پاسخ به این پرسش که چرا اتحادیه اروپا به اندازه ای که نسبت به لهستان و مجارستان سختگیر است نسبت به رومانی سخت گیر نیست. حزب سوسیال دموکرات هم اکنون در رومانی قدرت را در دست دارد.

فرانس تیمرمن در پاسخ به این سوال گفت: «مسئله اصلی در رومانی مبارزه با فساد است. سیاستمداران رومانی تلاش می کنند از زیر مبارزه با فساد شانه خالی کنند، موضوعی که غیرقابل قبول است و کمیسیون اروپا به آنها خواهد گفت که نه، هر چند آنها از خانواده سوسیال دموکرات هستند.»

نامزد ریاست کمیسیون اروپا می گوید که تلاش دارد حزب سوسیال دموکرات رومانی را از ائتلاف سوسیالیست های پیشرو کنار بگذارد.

چند جانبه گرایی اروپا

فرانس تیمرمن درباره چند جانبه گرایی اروپا می گوید: «اتحادیه اروپا هنوز در چشم جهانیان بعنوان نهادی شناخته می شود که از نظام چندجانبه گرایی در سطح جهان حمایت می کند. ما کسانی هستیم که با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد هماهنگ ایم و توافق آنها را کسب کرده ایم. ما کسانی هستیم که توانستیم همه کشورها را در جریان توافق تغییرات اقلیمی پاریس گرد هم آوریم و توافق شان را جلب کنیم. ما میراث و مسئولیتی عظیم برای حفاظت از سیستم چند جانبه گرایی داریم حتی در عصری که بعنوان عصر ترامپ شناخته می شود.»

آگهی

تیمرمن می گوید ما در داخل اتحادیه اروپا نیز مبارزه ای را پیش می بریم تا خودمان را به دلیل ناامیدی و نداشتن چشم انداز پشت مرزهای ملی پنهان نکنیم. ما نمی توانیم با پنهان شدن پشت مرزهای ملی، جامعه ای بهتر برای شهروندانمان بسازیم.

تفاوت و تنوع در اروپا

تیمرمن درباره تفاون و تنوع در اروپا و خطراتی که آنرا تهدید می کند می گوید: «احساس عمیقی وجود دارد که مردم را به هویت شان متصل می کند، به اینکه اهل کجا هستند. همچنین ترسی بین مردم هست بر این منبا که تغییرات جهان معاصر در حال هویت زدایی از آنهاست یا این تغییرات تهدیدی برای هویت شان است. من معتقدم که این احساس نادرست است.» تیمرمن می گوید که از نظر او تنوع باعث می شود که اروپا قدرتمندتر شود و نه ضعیف تر.

ارزش‌های خانواده

تیمرمن درباره ارزشهای خانوادگی می گوید: «کنفرانسی در ورونا برگزار شد که در آن مطرح می شد که ارزش های خانوادگی به این معناست که زنان خفه شوند و بچه بیاورند یا ارزشهای خانوادگی می گوید که افراد همجنسگرا نمی توانند والدین خوبی باشند. من اساسا با این دیدگاهها مخالم. من طرفدار برابری هستیم و فکر می کنم کودکان سزاوار مراقبت و دوست داشتن والدینشان هستند، حال چه این والدین دو مرد یا دو زن و یا یک مرد و یک زن و یا تک والد ها باشند.»

مهاجرت

تیمرمن به یورونیوز می گوید که شکارچیان سیاسی از آنچه «بحران مهاجرت» نامیده شده بیشترین استفاده را کرده اند. او می افزاید: «مشکل از ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شروع شد زمانی که ما بوضوح قادر به کنترل بحران نبودیم. از آن زمان تاکنون ما قدم هایی برای کنترل این بحران برداشته ایم. ما هنوز کاملا موفق نشده ایم اما در حال پیشروی هستیم. تنها چیزی که در حال حاضر شکارچیان سیاسی به دنبالش هستند این است که مردم احساس کنند ما قادر به کنترل نیستیم و روی موضوع سیاست‌های هویتی تمرکز کنند و بگویند که این مهاجران به اینجا تعلق ندارد یا آنها تهدیدی برای ما هستند و ما باید علیه آنها اقدام کنیم.»

آگهی

تیمرمن معتقد است که اروپا باید همچنیان بعنوان پناهگاهی امن برای پناهجویان واقعی باقی بماند و افرادی که شرایط گرفتن پناهندگی ندارند به کشورهایشان بازگردانده شوند.

برکسیت؛ جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا

تیمرمن درباره برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) می گوید که امیدوار بود که مردم بریتانیا شانس دیگری برای انتخاب داشتند. او می گوید که تغییر ذهن انسان یک حق بنیادین است. تیمرمن می افزاید که اتحادیه اروپا به دنبال تنبیه بریتانیا نیست.

زنان و سیاست

تیمرمن در پاسخ به این پرسش که چرا حزب مطبوعش یک کاندیدای زن برای ریاست کمیسیون اروپا پیشنهاد نکرده است گفت: «خدا می داند که ما همه تلاش مان را کرده ایم.» او می گوید که در حزبش به مشارکت زنان و مردان و برابری سهم آنها معتقد است. تیمرمن می گوید که اگر رئیس کمیسیون اروپا شود خواهید دید که همه در ارتباط با مشارکت زنان در سیاست شگفت زده خواهند شد.

تغییرات اقلیمی

تیمرمن می گوید که برای تامین مالی سیاست های تغییرات اقلیمی به مالیات بر کربن در سطح اتحادیه اروپا اعتقاد دارد. او می افزاید که تولید کربن مهمترین چیزی است که به آلودگی منجر می شود و ما باید شیوه تولیدمان را تغییر دهیم.

آگهی

او می افزاید که آنچه در ارتباط با سیاست پلاستیک در اتحادیه اروپا انجام دادیم که بر مبنای آن تولید کننده پلاستیک مسئول زباله پلاستیکی هم هست باید برای تولید کنندگان کربن نیز به کار گرفته شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایندهٔ سبزها در پارلمان اروپا: فقرا نسبت به ثروتمندان دی‌اکسید کربن کمتری تولید می‌کنند

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

کارت زردی به اوربان برای دیدار با پوتین؛ آیا ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود؟