Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل شهرک «ترامپ» را در بلندی‌های جولان برپا می‌کند

U.S. President Donald Trump &  Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu
U.S. President Donald Trump & Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu Copyright REUTERS/Leah Millis/File Photo
Copyright REUTERS/Leah Millis/File Photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«رئیس جمهور ترامپ با تصمیم تاریخی خود برای تصدیق حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان، همه اسرائیلی‌ها را تحت تأثیر قرار داد.»

آگهی

اسرائيل اعلام کرد برای ادای دین به رئیس جمهوری ایالات متحده، قصد دارد شهرکی را در بلندی‌های جولان به نام ‌دونالد ترامپ بسازد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی اعلام کرد پس از تصدیق حق حاکمیت اسرائيل بر بلندی‌های جولان از سوی آقای ترامپ، قصد دارد برای قدردانی از وی، این طرح را تقدیم دولت اسرائیل کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای نتانیاهو گفت:‌ «رئیس جمهور ترامپ با تصمیم تاریخی خود برای تصدیق حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان، همه اسرائیلی‌ها را تحت تأثیر قرار داد.» و افزود‌: «بنا بر این تصمیم دارم بعد از تعطیلات عید فصح، طرحی را به دولت پیشنهاد کنم که هدف آن نامگذاری شهرکی تازه در بلندی‌های جولان به نام دونالد جی ترامپ است.»

بلندی‌های جولان تا سال ۱۹۶۷ در خاک سوریه قرار داشت. این منطقه که در ساحل شرقی دریاچه جلیل واقع شده در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۶۷ به تصرف اسرائیل درآمد و بعد ضمیمه اراضی این کشور شد، حرکتی که تاکنون از سوی جامعهٔ بین‌الملل به رسمیت شناخته نشده است.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ نیز بیت‌المقدس را به نام پایتخت اسرائيل به رسمیت شناخت و سفارت کشورش در اسرائیل را به این شهر منتقل کرد، امری که مخالفت‌ و انتقادی جهانی برانگیخت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنت‌شکنی آمریکا؛ پمپئو با بازدید از شهرک‌های یهودی‌نشین به بلندی‌های جولان می‌رود

نخستین بازدید جمعی از روزنامه‌نگاران عراقی و عربستانی از اسرائیل

اوج‌گیری تنش با حوثی‌ها پس از نخستین حمله اسرائیل به خاک یمن؛ موشک شلیک شده به ایلات سرنگون شد