Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای اخلال در شبکه مالی حزب الله لبنان

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای اخلال در شبکه مالی حزب الله لبنان
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه آمریکا در حالی این جایزه ۱۰ میلیون دلاری را تعیین کرده که نگرانی واشنگتن از نقش گروه حزب الله در دولت لبنان افزایش یافته است.

آگهی

آمریکا روز دوشنبه جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای فرد یا افرادی تعیین کرد که بتوانند اطلاعات ارزشمندی برای ایجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان ارائه کنند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی این جایزه ۱۰ میلیون دلاری را تعیین کرده که نگرانی واشنگتن از نقش گروه حزب الله در دولت لبنان افزایش یافته است. این وزارتخانه به طور مشخص اعلام کرده که به دنبال اطلاعاتی در مورد منابع مالی گروه حزب الله است.

گروه حزب الله لبنان در فهرست سازمان های «تروریستی» وزارت خارجه آمریکا قرار دارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار دریافت اطلاعاتی در مورد «ساز و کارهای کلیدی تسهیل نقل و انتقالات مالی»، «کمک کنندگان مالی اصلی» و «نهادهای مالی» موثر در نقل و انتقالات مالی گروه حزب الله شده است.

واشنگتن همچنین به دنبال شناسایی شرکت های تحت کنترل گروه حزب الله لبنان و کمک کنندگان مالی به این گروه است.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمده است: «حزب الله سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار به دلیل حمایت مالی مستقیم ایران، مبادلات و سرمایه گذاری های بین المللی، شبکه کمک کنندگان مالی و فعالیت های پولشویی درآمد دارد.»

از جمله افرادی که آمریکا ظن می برد با کمک مالی خود به گروه حزب الله کمک می کنند می توان به علی یوسف شراره، محمد ابراهیم بزی و ادهم حسین طباجه اشاره کرد.

وزارت دارایی آمریکا حدود یک سال پیش ضمن تحریم عبدالله صفی الدین، نماینده حزب الله در ایران، محمد ابراهیم بزی را به دلیل فعالیت تجاری برای این گروه تحریم کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فشار تازه آمریکا بر اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن فعالیت حزب‌الله لبنان

بریتانیا حزب‌الله لبنان را بطور کامل در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟