رانش زمین در کلمبیا ۱۷ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 رانش زمین در کلمبیا ۱۷ کشته برجای گذاشت
رانش زمین در کلمبیا ۱۷ کشته برجای گذاشت

دست کم ۱۷ نفر بر اثر رانش زمین در منطقه ای روستایی واقع در جنوب غرب کلمبیا جان باختند و ۱۳ تن نیز در جریان این حادثه طبیعی ناپدید شده اند.

مقامات محلی در روساس واقع در شهرستان کائوکا در حالی از آمار جدید قربانیان رانش زمین خبر دادند که نیروهای آتش نشانی پیشتر تعداد کشته شدگان این حادثه را نوزده نفر اعلام کرده بودند.

سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی در کلمبیا با تصحیح آمار قبلی تاکید کرده است که هفده تن در این حادثه جان خود را از دست داده اند و از سرنوشت سیزده نفر نیز تاکنون خبری در دست نیست. بر اساس این گزارش رانش زمین در مناطق روستایی جنوب غرب کلمبیا همچنین پنج زخمی برجای گذاشته است.

ایوان دوکه، رئیس جمهوری کلمبیا در پیامی توییتری ضمن ابراز تاسف از این حادثه با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد. وی ساعاتی پس از انتشار این توییت برای بررسی اوضاع از نزدیک عازم مناطق حادثه دیده شد.

رانش زمین سحرگاه روز یکشنبه در پی بارش شدید باران بخشی از منازل مسکونی در روستاهای منطقه روساس واقع در شهرستان کائوکا را تخریب و ساکنان این مناطق را دستخوش حادثه کرد.

به گزارش رسانه های محلی ساکنان مناطق حادثه دیده روز یکشنبه با کمک تیم های امدادی ضمن تلاش برای بیرون کشیدن بازماندگان از زیر گل و لای به جستجو برای یافتن افراد ناپدید شده پرداختند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید