سفر نماینده اتحادیه اروپا به ایران در چارچوب گفتگوهای صلح افغانستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سفر نماینده اتحادیه اروپا به ایران در چارچوب گفتگوهای صلح افغانستان

رولاند کوبیا، نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان، در تهران با مقامات وزارت امور خارجه ایران درباره صلح افغانستان گفتگو کرد.

فرستاده دستگاه سیاست خارجی و اتحادیه اروپا در مورد ابعاد مختلف تحولات افغانستان با عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفتگو کرد. این گفتگوها روز چهارشنبه ۲۷ فروردین در وزارت امور خارجه در تهران انجام گرفت.

به گفته خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، مقامات ایرانی در این دیدار با بیان اینکه صلح مطالبه عمومی همه مردم افغانستان است تاکید کردند که در گفتگوهای صلح بر «اهمیت حفظ دستاوردهای مردم افغانستان در هجده سال گذشته» تمرکز شود.

به نقل از خبرگزاری های رسمی ایران، نماینده فدریکا موگرینی در امور افغانستان نیز اعلام کرد که هم سویی فراوانی بین مواضع و دیدگاه های اتحادیه اروپا با مقامات ایرانی درخصوص برقراری صلح در افغانستان وجود دارد و اتحادیه اروپا آماده است تا برای دستیابی و حفظ صلح در افغانستان با ایران همکاری کند.

در ماه مارس گذشته فدریکا موگرینی، رئیس دستگاه سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا به افغانستان سفر کرد و تاکید کرد که اتحادیه اروپا می‌تواند ضامن صلح افغانستان باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید