Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تصاویر هوایی پس از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام

تصاویر هوایی پس از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصاویر هوایی پس از آتش‌سوزی اخیر در کلیسای نوتردام توسط پهپاد گرفته شده است. این تصاویر زوایای تازه‌ای از خسارت وارد آمده به این بنای تاریخی را نشان می‌دهد. قدمت کلیسای نوتردام به قرن هشتم میلادی می‌رسد. در آتش‌سوزی اخیر بخش‌هایی از این بنا آسیب دیده که بنا است در ۵ سال آینده مرمت و بازسازی شود.

آگهی

تصاویر پهپاد تازه‌ای میزان خسارت و تخریب ناشی از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام پاریس نشان می‌دهد. در این تصاویر که از زوایای مختلف و به ویژه فضای بالایی کلیسا گرفته شده می‌توان از زوایه‌ای تازه به میزان وارد آمدن آسیب به کلیسای نوتردام پی برد.

کلیسای قدیمی نوتردام پاریس غروب دوشنبه در آتش سوخت و عملیات خاموش ساختن آتش توسط ۴۰۰ آتش‌نشان تا بامداد روز سه‌شنبه به مدت ۱۴ ساعت متمادی ادامه داشت.

امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه در محل حادثه حضور یافت. او روز سه‌شنبه در پیامی خطاب به مردم فرانسه از مرمت و بازسازی کلیسای نوتردام ظرف ۵ سال آینده خبر داد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

در پی آتش سوزی اخیر بخشی از معماری داخلی، سقف‌ها و تزییات سازه کلیسا آسیب دیده است. فرانسه بنا دارد برای بازسای کلیسای نوتردام رقابتی میان معماران بین‌المللی برگزار کند.

کلیسای نوتردام در پاریس یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌آید. این کلیسا یکی از مقاصد گردشگری افرادی است که وارد پاریس می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک؛ بازداشت مردی که احتمالا قصد آتش زدن کلیسای سنت پاتریک را داشت

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند