۱۴ مسافر اتوبوس در بلوچستان پاکستان بعد از ارائه کارت شناسایی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
۱۴ مسافر اتوبوس در بلوچستان پاکستان بعد از ارائه کارت شناسایی کشته شدند
کپی رایت  عکس از آرشیو رویترز

مردان مسلح، ۱۴ نفر از سرنشینان چند اتوبوس را که به سمت بند گوادر در ایالت بلوچستان پاکستان در حال حرکت بودند،به قتل رساندند. این اتفاق بامداد پنجشنبه در بزرگراه کاستل این ایالت رخ داد.

جهانگیر دشتی از مقام‌های محلی ایالت بلوچستان با تایید خبر اعلام کرد که هنوز مشخص نیست چه افرادی در این قتل‌ها که سحرگاه پنجشنبه ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) رخ داد، دست داشته‌اند.

این مقام پاکستانی در توضیح این اتفاق افزود: «حدود ۳۰ نفر با این اتوبوس‌ها در حال سفر از کراچی به سمت بندر گوادر در ایالت بلوچستان بودند که افراد مسلح اتوبوس را متوقف کردند و بعد از بررسی کارت‌های شناسایی مسافران، ۱۴ تن را به قتل رسانند.» وی تصریح کرد: «انگیزه این قتل‌ها هنوز مشخص نیست.»

از سوی دیگر طبق نوشته خبرگزاری فرانسه، مهاجمان یونیفورم‌های شبه نظامیان را بر تن داشتند. حیدر علی مدیرکل وزارت کشور ایالت بلوچستان گفت: «مهاجمان اتوبوس‌هایی را که در مسیر ساحل مکران بین کراچی و مرز ایران در حرکت بودند، متوقف کردند و ۱۴ نفر از مسافران را کشتند.»

به گفته این مقام پاکستانی، مهاجمان با بررسی کارت‌های شناسایی مسافران، افرادی را که از بلوچستان نبودند می‌کشتند. در بین کشته‌ها جسد دو افسر، یکی از نیروی دریایی و دیگری از گارد ساحلی شناسایی شدند.

میرضیا لانگوف وزیر کشور ایالت بلوچستان در واکنش به این حمله گفت: «چنین حوادثی غیرقابل تحمل است.»

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این قتل‌ها را برعهده نگرفته‌اند. به گزارش آسوشیتدپرس، جدایی طلبان بلوچ، اغلب نیروهای امنیتی و شهروندان پنجاب را مورد هدف قرار می‌دهند.

در آخرین حادثه مشابه، هفته گذشته در یک حمله انتحاری در کویته پاکستان مرکز ایالت بلوچستان، دست‌کم ۲۰ نفر کشته و ۴۸ تن زخمی شدند.

بیشتر بخوانید:

انفجار بمب در محله شیعه‌نشین کویته پاکستان دست‌کم ۱۶ کشته برجای گذاشت

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید