Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«من قیمت ندارم»؛ کارزاری برای غیرقانونی شدن روسپیگری در هلند

«من قیمت ندارم»؛ کارزاری برای غیرقانونی شدن روسپیگری در هلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«قوانین کنونی این پیام را به زنان جوان داده است که تن‌فروشی راهی آسان برای پول درآوردن است.»

آگهی

بیش از ۴۰ هزار تن با امضای طوماری از پارلمان هلند خواسته‌اند که روسپیگری در این کشور غیرقانونی شود. به این ترتیب و به لحاظ قانونی اعضای پارلمان این کشور وظیفه دارند غیرقانونی شدن تن‌فروشی را به بحث و رأی بگذارند.

کنشگران جوان هلندی که عمدتا عضو گروه‌های مسیحی و فمینیست این کشور اند این کارزار را برپا کرده‌اند. آنان عکس‌هایی از خود را روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند که آنها را با تابلوهایی در دست نشان می‌دهد. تابلوهایی که روی آنها جملاتی از این دست نوشته شده: «من قیمت‌ ندارم» یا «اگر خواهر خودت بود چه؟‌» یا «روسپیگری هم عامل و هم پیامد نابرابری است.»

برگزارکنندگان کارزار «من قیمت‌ ندارم» عمدتا کنشگران جوانی هستند که معتقدند باید برای محفاظت از زنان جوان تلاش بیشتری صورت بگیرد.

آمستردام بندری با کالای جنسی ارزان

معترضان به روسپیگری می‌گویند آسان‌گیریِ قوانین کنونی هلند، بستری امن برای فروش کالای جنسی فراهم کرده و موجب تسهیل و تشویق این کار می‌شود و دیگر آنکه قوانین کنونی این پیام را به زنان جوان داده است که تن‌فروشی راهی آسان برای پول درآوردن است.

حال آنکه به گفته این کنشگران بسیاری از این زنان و دختران قابلیت آن را دارند که در حرفهٔ دیگری مشغول به کار شوند.

محله «نور سرخ» (Red Light) در آمستردام یکی از جذاب‌ترین محلات پایتخت هلند برای گردشگران بوده و به شکل سنتی بازتابی از آزادی انتخاب در این کشور تلقی می‌شود.

اما برگزارکنندگان کارزار اخیر می‌گویند افزایش تقاضا برای سکس ارزان قیمت سبب شده این شهر به مقصد عمده‌‌ای برای قاچاقچیان انسان تبدیل شود.

محله نور سرخ (Red Light district) یکی از جاذبه‌های گردشگری آمستردام است.

خطرات غیرقانونی شدن روسپیگری

از سوی برخی از زنانی که روسپیگری را پیشهٔ خود کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که غیرقانونی کردن تن‌فروشی و تعیین جریمه برای آن آینده آنان را به خطر می‌اندازد.

ضمن آنکه برخی دیگر از آنان نیز در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که مجبور به تن‌فروشی نبوده‌‌اند و این کار انتخاب خودشان بوده است نکته‌ای که برخی از سیاستمداران نیز با تکیه بر «اصل آزادی انتخاب» بر آن انگشت گذاشته‌اند.

خرید و فروش خدمات سکس مشروط بر آنکه این کار «با رضایت میان افراد بالغ» صورت گیرد در هلند قانونی است حال آنکه در کشورهایی نظیر سوئد، نروژ، ایسلند، ایرلند شمالی و فرانسه نه فروشنده بلکه فقط خریدار کالای جنسی جریمه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار دو بسته پستی بمب‌گذاری شده در دو شهر هلند

نمایشگاه عکس «دام»، راوی قاچاق انسان و فحشای اجباری در نپال

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود