Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اختلاف نظر فرانسه و آلمان بر سر تمدید مهلت اجرای برکسیت

اختلاف نظر فرانسه و آلمان بر سر تمدید مهلت اجرای برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای اروپا فردا جهت بررسی درخواست تمدید مهلت ترزا می برای برکسیت جلسه تشکیل می‌دهد.

آگهی

تنها یک روز پیش از برگزاری نشست شواری اروپا برای بررسی درخواست دوباره بریتانیا برای تعویق برکسیت، اختلاف نظر فرانسه و آلمان در برابر این خواسته مشهود است.

در حالی که آلمان با تمدید روند اجرای برکسیت حتی تا ابتدای سال ۲۰۲۰ مخالفتی ندارد، فرانسه معتقد است دادن یک سال مهلت بیشتر به بریتانیا، بیش از حد زیاد است.

ترزا می، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا روز سه‌شنبه ۹ آوریل برای جلب نظر رهبران دو قدرت اروپایی به برلین و پاریس سفر کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از دیدار خانم با صدر اعظم آلمان، آنگلا مرکل در یک جلسه به هم حزبی «دموکرات مسیحی» خود گفت: «تعلیق برکسیت برای چند ماه تا ابتدای سال ۲۰۲۰ امکان پذیر است.»

صدر اعظم محافظه‌کار آلمان پس از دیدار با ترزا می گفت: «اتحادیه اروپا تمایلی به راندن بریتانیا به سوی برکسیت آشفته ندارد. ادامه روابط خوب با بریتانیای کبیر به نفع اتحادیه اروپا است.»

در حالی که فرانسه با تمدید مهلت اجرای روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالف نیست، کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از نظر پاریس این روند «زیاد از حد طولانی به نظر می‌رسد.»

بر اساس توافق ابتدایی بریتانیا و اتحادیه اروپا، قرار بود روند برکسیت ۲۹ ماه مارس پایان یابد. با این حال ناتوانی دولت بریتانیا از به وجود آوردن اجماع داخلی بر سر این موضوع باعث شد تا شورای اروپا با درخواست تمدید این روند تا ۱۲ ماه مارس (سه روز دیگر) موافقت کند. با ادامه این وضعیت، ترزا می پس از تصمیم مجلس عوام بریتانیا بار دیگر از اتحادیه اروپا درخواست می‌کند تا مهلت بیشتری به این کشور بدهد.

در شرایط فعلی، فرانسه رهبری جریانی را بر عهده دارد که طرفدار سخت‌گیری بیشتر در مساله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست. این در حالیست که آلمان طرفدار انعطاف بیشتر در برابر این روند است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنرانی مرکل در هاروارد؛ صدراعظم آلمان از دیوار «جهل» و «کوته فکری» سخن گفت

آلمان؛ نرخ رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپا باز هم کاهش یافت

رئیس شورای اروپا: رؤیای بازگشت بریتانیا از برکسیت هنوز نمرده است