Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بریتانیا گذرنامه‌هایی بدون عنوان «اتحادیه اروپا» صادر کرد

بریتانیا گذرنامه‌هایی بدون عنوان «اتحادیه اروپا» صادر کرد
Copyright Twitter/Susan Hindle Barone
Copyright Twitter/Susan Hindle Barone
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور بریتانیا روز شنبه اعلام کرد که گذرنامه هایی بدون عنوان «اتحادیه اروپا» از روز ۳۰ مارس در اختیار شهروندان این کشور قرار گرفته است.

آگهی

در حالی که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در نامه ای به رئیس شورای اروپا خواستار تعویق برکسیت شده، گذرنامه های جدید صادره از سوی دولت بریتانیا فاقد عنوان «اتحادیه اروپا» است.

تاکنون بر روی گذرنامه های صادره از سوی بریتانیا عنوان «اتحادیه اروپا» در بالای نام بریتانیا درج شده بود.

یکی از افرادی که گذرنامه های جدید را دریافت کرده است می گوید از حذف عنوان اتحادیه اروپا «واقعا تحت تاثیر» قرار گرفته است.

سوزان هیندل بارون، شهروندی که گذرنامه جدید خود را دریافت کرده است می گوید: «شگفت زده شدم. ما همچنان عضو اتحادیه اروپا هستیم. از اینکه این تغییر را به وجود آورده اند در حالی که ما هنوز اتحادیه اروپا را ترک نکرده ایم شگفت زده شدم. این نشانه ای محسوس از آن چیزی است که معتقدم کاملا بی فایده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وزارت کشور بریتانیا روز شنبه اعلام کرد که گذرنامه هایی بدون عنوان «اتحادیه اروپا» از روز ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) در اختیار شهروندان این کشور قرار گرفته است. بریتانیا بنا به برنامه اولیه قرار بود روز ۲۹ مارس (نهم فروردین) از اتحادیه اروپا خارج شود.

وزارت کشور بریتانیا تاکید کرده است که هر دو نوع گذرنامه های این کشور می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مهلت کنونی برای برکسیت ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) تعیین شده است. این در حالی است که نخست وزیر بریتانیا به دلیل بن بست سیاسی در این کشور در نامه ای به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا درخواست کرده است که برکسیت تا روز ۳۰ ژوئن (نهم تیر) به تاخیر بیافتد.

مجلس عوام بریتانیا تاکنون سه بار به توافقی که ترزا می برای برکسیت با اتحادیه اروپا به دست آورده رای منفی داده است. این در حالی است که پیشنهادهای جایگزین این توافق نیز از سوی مجلس عوام رد شده اند.

ظاهر کنونی و مشابه گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا براساس مصوبه سال ۱۹۸۱ شورای اروپا تعیین شده است.

بنا به اعلام وزارت کشور بریتانیا گذرنامه های آبی رنگ این کشور از پایان سال ۲۰۱۹ میلادی صادر خواهد شد. این در حالی است که گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا زرشکی رنگ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام معتبرترین گذرنامه‌های سال ۲۰۲۰؛ همسایه‌های ایران قعرنشین شدند

اتحادیه اروپا: پاسپورت آبی بریتانیا نشانۀ «حاکمیت ملی» نیست

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند