Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توییتر کارزار تبلیغاتی دولت فرانسه برای انتخابات اروپا را مسدود کرد

توییتر کارزار تبلیغاتی دولت فرانسه برای انتخابات اروپایی را مسدود کرد
توییتر کارزار تبلیغاتی دولت فرانسه برای انتخابات اروپایی را مسدود کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان دولت فرانسه تاکید دارند که این رویکرد می تواند برای مقابله با تبلیغات سیاسی به نفع افراد و گروهای سیاسی توجیه داشته باشد اما کارزاری که از ده روز پیش توسط توییتر مسدود شده تنها به تشویق شهروندان برای رای دادن در انتخابات اروپایی اختصاص داشته است.

آگهی

توییتر در اقدامی خبر ساز و با استناد به قانون مصوبه دولت فرانسه برای مبارزه با خبرهای جعلی کارزار اینترنتی دولت امانوئل ماکرون برای تشویق شهروندان این کشور به ثبت نام در انتخابات پارلمان اروپا را مسدود کرد.

ابتکار سرویس اطلاع رسانی دولت فرانسه برای راه اندازی کارزار اینترنتی موسوم به «بله من رای می دهم» «#Ouijevote» که با هدف ترغیب به ثبت نام در فهرست های انتخابات اتحادیه اروپا بیست و ششم ماه مه راه اندازی شده با ممانعت مسئولان توییتر امکان همراهی توییت های تبلیغی و اسپانسری را نخواهد داشت. این درحالیست که سرویس اطلاع رسانی دولت فرانسه پیشتر اعلام کرده بود آماده است هزینه تامین مالی توییت های حمایتی را بپردازد.

قانون مقابله با خبرهای جعلی که روز بیست و دوم دسامبر به درخواست امانوئل ماکرون در پارلمان فرانسه به تصویب رسید از پلتفرم های بزرگ دیجیتالی به خصوص غول هایی نظیر گوگل، فیس بوک و توییتر می خواهد اطلاعاتی شفاف در خصوص پیام های حاوی تبلیغات سیاسی که با پرداخت پول منتشر می شود در اختیار دولت قرار دهد تا ضمن مشخص شدن منبع تامین مالی این پیام ها از انتشار خبرهای دستکاری شده و مداخلات انتخاباتی جلوگیری شود.

امتناع توییتر از دریافت هزینه این کارزار که دولت فرانسه برای پرداخت آن اعلام آمادگی کرده است با واکنش های زیادی در میان مسئولان و دولتمردان فرانسوی مواجه شده است.

یک نماینده زن پارلمان فرانسه در گفتگو با خبرگزاری رسمی این کشور ضمن عجیب توصیف کردن تصمیم توییتر گفته است که با شنیدن موضوع ابتدا فکر کرده این مسئله تنها «یک دروغ اول آوریل» بیش نیست.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در واکنش به این اقدام با انتشار توییتی تاکید کرده است که توییتر به جای مسدود کردن کارزارهایی با ماهیت تشویقی و اطلاع رسانی که هدفش ترغیب شهروندان به ثبت نام در فهرست های انتخاباتی در یک کشور برخوردار از دمکراسی است باید تلاش خود را به مقابله با پیام ها و اطلاعات حاوی دیدگاه های تروریستی معطوف کند.

یکی از مسئولان سرویس اطلاع رسانی دولت فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفته است که گوگل و فیس بوک آمادگی خود را برای همکاری با قانون جدید مقابله با خبرهای جعلی اعلام کرده اند در حالی که توییتر با اتخاذ سیاستی کاملا متفاوت و احتیاطی به کلی از انتشار کارزار تبلیغاتی با ماهیت سیاسی امتناع ورزیده است.

مسئولان دولت فرانسه تاکید دارند که این رویکرد می تواند برای مقابله با تبلیغات سیاسی به نفع افراد و گروهای سیاسی توجیه داشته باشد اما کارزاری که از ده روز پیش توسط توییتر مسدود شده تنها به تشویق شهروندان برای رای دادن در انتخابات پارلمان اروپا اختصاص داشته است.

سرویس اطلاع رسانی دولت فرانسه تاکید می کند که ماجرای یاد شده به یک «کارزار اطلاعات سیاسی» مربوط می شود و نه یک «کارزار سیاسی و یا حزبی.»

انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا که قرار است ماه مه امسال برگزار شود با توجه به اوج‌گیری جریان های عوام گرا و راست افراطی در قاره سبز و نیز تحت تاثیر بحران برکسیت از اهمیت بیشتری نسبت به دوره های پیش برخوردار شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقادات شدید از اعلام نامزدی گروهی از جلیقه زردها در انتخابات اروپایی

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟