Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توهین نژادپرستانه به مهاجم یوونتوس؛ حواشی و اظهارات جنجالی لئوناردو بونوچی

توهین نژادپرستانه به مهاجم یوونتوس؛ حواشی و اظهارات جنجالی لئوناردو بونوچی
توهین نژادپرستانه به مهاجم یوونتوس؛ حواشی و اظهارات جنجالی لئوناردو بونوچی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مویس کین تنها قربانی توهین های نژادپرستانه در این دیدار نبود. بلز ماتوییدی، هافبک فرانسوی بیانکونری نیز در این دیدار بارها هدف توهین های ناشایست قرار گرفت.

آگهی

پیروزی یوونتوس مقابل کالیاری در هفته سی ام رقابت های لیگ حرفه ای فوتبال ایتالیا، سری آ، اگرچه بر روی زمین آسان و بی دردسر به دست آمد اما به دلیل توهین های نژادپرستانه تماشاگران تیم میزبان با حواشی دامنه داری همراه شده است.

بیانکونری در شبی که کریستین رونالدو، ستاره پرتغالی خود را به همراه نداشت در یک دیدار خارج از خانه با دو گل از سر کالیاری، تیم رده دوازدهمی کالچو گذشت. یکی از دو گل یوونتوس را در این دیدار مویس کین، مهاجم جوان این تیم به ثمر رساند که در طول مسابقه هدف اصلی توهین های نژادپرستانه تماشاگران قرار داشت.

توهین‌ها از دقیقه بیست و زمانی آغاز شد که مویس کین در محوطه جریمه حریف اقدام به شبیه سازی برای گرفتن پنالتی کرد . این حرکت که با کارت زرد داور جریمه شد بلند شدن صدای اعتراض تماشاگران را نیز به همراه داشت. بر اساس آنچه از پخش تلویزیونی این مسابقه می توان متوجه شد هواداران کالیاری در این صحنه مهاجم سیه چهره یوونتوس را ابتدا هو و سپس با عبارت «میمون» مورد توهین قرار دادند.

اوج توهین های نژادپرستانه زمانی روی داد که مویس کین پس از به ثمر رساندن گل دوم یوونتوس روبروی یکی از سکوهای تماشاگران میزبان ایستاد و اقدام به شادی گل کرد.

این ماجرا اما با اظهارات لئوناردو بونوچی، یکی از هم تیمی های کین و ماتوییدی وارد حاشیه های تازه شد.

مدافع سرشناس یوونتوس در پایان این مسابقه در اظهاراتی جنجال برانگیز نحوه ابراز شادی پس از گل مویس ار مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که این مهاجم جوان بایست برای ابراز شادی به سمت هم تیم های خود حرکت می کرد و نبایست با ایستادن مقابل سکوی تماشاگران تیم مزبان آنها را تحریک می کرد.

به اعتقاد بونوچی دو طرف به صورت پنجاه پنجاه در این ماجرا مقصر بوده اند. ماریو بالوتلی مهاجم فعلی مارسی که سابقه بازی در سری آ با پیراهن آ.س میلان را دارد آخرین فردی است که به سخنان بونوچی واکنش تند نشان داده است.

به گزارش برخی رسانه ها مویس کین تنها قربانی توهین های نژادپرستانه در این دیدار نبود. بلز ماتوییدی، هافبک فرانسوی بیانکونری نیز در این دیدار بارها هدف توهین های ناشایست قرار گرفت.

بازیکنان یوونتوس بارها نسبت به آلوده شدن فضای مسابقه با توهین های نژادپرستانه تماشاگران میزبان اعتراض کردند و خواستار متوقف شدن این حرکت زشت شدند.

مینو رایولا، مدیر برنامه های مویس کین با حمایت از این مهاجم جوان و نیز بلز ماتوییدی که هر دو بیشترین توهین ها را در این مسابقه تحمل کردند از مراجع تصمیم گیر در فدراسیون فوتبال ایتالیا خواسته است «شهامت» و «قاطعیت» لازم را در برخورد با این پدیده به کار بندند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رجب طیب اردوغان شاهد عقد ازدواج مسعود اوزیل شد

باشگاه فولهام: توهین های نژادی را دیگر بر نمی تابیم

تساوی رم در شب مصدومیت آزمون و دیبالا و اخراج لوکاکو