قتل خاشقجی؛ پرداخت غرامت به فرزندان مقتول از سوی ریاض

قتل خاشقجی؛ پرداخت غرامت به فرزندان مقتول از سوی ریاض
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانه‌های میلیون دلاری و حقوق ماهانه ۱۰ هزار دلاری از جمله غرامتی است که ریاض به فرزندان جمال خاشقجی پرداخته است.

آگهی

فرزندان جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد دولت عربستان سعودی که توسط نیروهای امنیتی ریاض در استانبول به قتل رسید، از سوی مقامات عربستان سعودی خانه‌های میلیون دلاری دریافت کرده‌اند و همچنین حقوق چند هزار دلاری ماهانه به آنها پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از واشنگتن پست، این غرامت به چهار فرزند جمال خاشقجی شامل دو پسر و دو دختر وی پرداخت می شود. پرداخت این غرامت از سوی ریاض بخشی از تلاش عربستان سعودی برای رسیدن به توافق با خانواده خاشقجی است تا آنها همچنان در انظار عمومی با ملاحظه درباره این قتل صحبت کنند.

خانه‌هایی که به فرزندان خاشقجی داده شده است در شهر جده واقع شده و قیمت آنها بیش از ۴ میلیون دلار برآورد شده است.

صلاح فرزند بزرگ خاشقجی تصمیم دارد که در عربستان سعودی زندگی کند در حالی که سه فرزند دیگر خاشقجی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند، قصد دارند خانه‌هایشان را بفروشند.

از سوی دیگر فرزندان خاشقجی در حال حاضر ماهانه ۱۰ هزار دلار دریافت می کنند و ممکن است که دهها میلیون دلار دیگر نیز بعنوان غرامت به آنها پرداخت شود.

در جریان قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸، نام محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی بعنوان متهم ردیف اول مطرح شد. با این حال مقامات عربستان سعودی و شخص ولیعهد دست داشتن در این قتل را انکار کرده‌اند.

دادستان عربستان سعودی ۱۱ نفر را در ارتباط با قتل این روزنامه نگار منتقد دولت عربستان سعودی متهم کرده است.

جمال خاشقجی در مقالاتش که اکثرا در واشنگتن پست منتشر می شد خاندان سلطنتی سعودی را مورد انتقاد قرار می داد و هنگامی که برای دریافت مدارک رسمی به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد، به قتل رسید. ۱۵ نیروی امنیتی عربستان سعودی که از ریاض به این کنسولگری آمده بودند در این ماجرا دست داشتند.

تاکنون جسد یا بقایای جسد خاشقجی یافت نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۴.۸ میلیون دلار غرامت برای مرد استرالیایی، پس از ۱۹ سال زندان اشتباهی

نامزد جمال خاشقجی برای دیدار با دونالد ترامپ اعلام آمادگی کرد

روایت جدید ریاض از قتل خاشقجی؛ «می‌خواستیم بیهوشش کنیم، اما خفه شد»