Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سی آتش‌نشان چینی در کوهستان سوختند

سی آتش‌نشان چینی در کوهستان سوختند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زمانی که آتش‌نشانان مشغول خاموش کردن آتش بودند، ناگهان باد تغییر مسیر داده و شعله‌های عظیم آتش را به طرف آنها برگردانده است.

آگهی

دست کم سی مأمور آتش‌نشانی چین که برای خاموش کردن آتش به کوهستان رفته بودند، جان خود را از دست دادند. به گفته مقام‌های رسمی چین، اجساد این آتش‌نشانان روز دوشنبه ۱۲ فروردین در حالی یافت شد که کاملا سوخته بودند.

این مأموران بخشی از ۷۰۰ آتش‌نشانی بودند که روز یکشنبه برای خاموش کردن آتش جنگلی به منطقه کوهستانی مولی در استان سیچوان، واقع در جنوب غربی چین رفته بودند. وزارت وضعیت‌های اضطراری چین با تأیید خبر مرگ این افراد در ارتفاع ۴ هزار متری کوهستان گفته است که آتش‌سوزی جنگلی در این منطقه شب پیش از آن به نیروهای امدادی گزارش شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بنا به اعلام این وزارت‌خانه، زمانی که آتش‌نشانان مشغول خاموش کردن آتش بودند، ناگهان باد تغییر مسیر داده و شعله‌های عظیم آتش را به طرف آنها برگردانده است. در این وضعیت ارتباط آتش‌نشانان با مرکز فرماندهی قطع شده و همگی آنها در آتش سوختند.

آتش‌سوزی در مناطق دیگر چین

آتش‌سوزی دیگری به مدت دو روز در جنگل‌های استان شانشی در گرفت که روز یکشنبه مهار شد. ۹ هزار نفر بر اثر این آتش‌سوزی مجبور به ترک خانه‌های خود شدند، اما این حادثه هیچ تلفاتی نداشت.

نزدیک به ۳ هزار آتش‌نشان نیز روز یکشنبه برای خاموش کردن یک آتش‌سوزی بزرگ در حومه پایتخت، پکن به این منطقه اعزام شدند. این آتش‌سوزی که از روز شنبه آغاز شده بود، ۴۲ هکتار از فضای سبز منطقه را نابود کرد.

مرکز ملی هواشناسی چین با توجه به افزایش دما نسبت به سال‌های گذشته در این فصل، در مورد خطر جدی آتش‌سوزی در شمال کشور هشدار داده است.

خبرنامه یورونیوز را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در پایتخت بنگلادش؛ دست‌کم ۷۰ نفر کشته شدند

آتش‌سوزی در یک پیست اسکی در آلپ فرانسه ۲ کشته بر جای گذاشت

گفتگوی یورونیوز با یک آتش نشان، چالش های آتش نشانان ایرانی در یک روز کاری