Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ: مسیحیان به جای تبلیغ دین با مسلمانان دوستی کنند

پاپ: مسیحیان به جای تبلیغ دین با مسلمانان دوستی کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مسیحیان ساکن در کشورهای مسلمان خواست تا به جای تبلیغ دین خود در تلاش برای زندگی مسالمت‌آمیز با مسلمانان باشند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مسیحیان ساکن در کشورهای مسلمان خواست تا به جای تبلیغ دین خود در تلاش برای زندگی مسالمت آمیز با مسلمانان باشند.

پاپ فرانسیس سفر دو روزه خود به مراکش را وقف ترویج گفت‌وگو میان ادیان به ویژه میان مسیحیت کاتولیک و اسلام کرد. او روز یکشنبه و در دیدار با رهبران جامعه اقلیت کاتولیک شهر رباط، گفت که اقلیت بودن به خودی خود مشکلی به حساب نمی‌آید، هر چند که بروز برخی مشکلات برای بعضی هم‌کیشان ما قابل درک است.

رهبر کاتولیک‌های جهان افزود، اقلیت بودن مساله نیست، ناچیز بودن رنج‌آور است و عدم مشارکت در گفت‌وگوی جهانی برای مقابله با افراط‌گرایی مذهبی دردآور است.

او تاکید کرد که رشد کلیسا منوط به جذابیت آن است و نه تلاش برای تبلیغ دین مسیحیت.

بیشتر بخوانید:پاپ از راز منع بوسیدن انگشترش توسط زائران پرده برداشت

پاپ فرانسیس که اخیرا از سوی کاتولیک‌های محافظه‌کار به دلیل مخالفت با تبلیغ علنی و سازمان یافته مسیحیت تحت انتقاد است، تصریح کرد:« وظیفه مسیحیانی که در کشورهای مسلمان زندگی می‌کنند، تبلیغ گرویدن همسایه‌هایشان به مسیحیت نیست بلکه تلاش برای همزیستی دوستانه با آنهاست.»

رهبر کاتولیک‌های جهان گفت که وظیفه ما در انجام عبادت، تعمید انسان‌ها و تقدیس زنان و مردان بر اساس تعداد و گستره جغرافیایی محل زندگی ما مشخص نمی‌شود بلکه با توانایی ما در ایجاد تغییر و ترویج مهر و دوستی در ارتباط است.

او همچنین از تلاش‌های محمد پنجم، پادشه مراکش برای افزایش ظرفیت مدارا در میان مسلمانان، تشویق آنها به تعامل با سایر ادیان و منکوب کردن هرگونه خشونت به نام خدا حمایت کرد.

در مراکش حدود ۲۳ هزار مسیحی کاتولیک زندگی می‌کنند که کمتر از ۱ درصد جمعیت ۳۵ میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند. در این کشور نیز همانند سایر کشورهای مسلمان گرویدن از دین اسلام و به مسیحیت ممنوع است و تا ۳ سال مجازات زندان دارد.

بیشتر بخوانید:پاپ: کشیش‌هایی که سوء‌استفاده جنسی می‌کنند ابزار شیطان شده‌اند

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با کوکتل مولوتوف به تهیه کننده برزیلی فیلمی که مسیح را همجنسگرا نشان داد

پاپ: به جای ساخت دیوار برای مقابله با پناهجویان، با بی عدالتی مبارزه کنید

پاپ: رهبران ملی‌‌گرا مشکلات کشورهایشان را به گردن پناهجویان نیاندازند