Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دستور تخلیه ۱۱ روستای استان خوزستان صادر شد

دستور تخلیه ۱۱ روستای استان خوزستان صادر شد
Copyright عکس از ایرنا(محمدرضا افضل پور)
Copyright عکس از ایرنا(محمدرضا افضل پور)
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با پیش بینی وقوع بارش سنگین باران در جنوب غربی ایران، اداره بحران استان خوزستان دستور تخلیه ۱۱ روستای حاشیه رودخانه های کرخه، دز و کارون را صادر کرد.

آگهی

همزمان با پیش بینی وقوع بارش سنگین باران در جنوب غربی ایران، اداره بحران استان خوزستان دستور تخلیه ۱۱ روستای حاشیه رودخانه‌های کرخه، دز و کارون را صادر کرد.

مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی ایران طی پنج روز آینده استان خوزستان با بارش بارانی معادل ۳ میلیارد مترمکعب مواجه خواهد شد که این میزان آب ۱.۸ میلیارد متر مکعب فراتر از ظرفیت رودخانه‌های این استان است.

همزمان اداره مدیریت بحران خوزستان از فرمانداران این استان خواسته تا دستور تخلیه برخی از روستاهای حاشیه رودخانه دز، کرخه و کارون را صادر کنند. البته این اداره تاکید کرده که تاکنون دستور تخلیه برای هیچ یک از شهرهای استان خوزستان صادر نشده است.

در همین حال، غلامرضا شریعتی،استاندار خوزستان، اعلام کرد که اهالی برخی از روستاهایی که در معرض سیل قرار دارند در برابر تخلیه خانه‌های خود مقاومت می‌کنند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئيس جمهوری نیز از ساکنان هم‌جوار رودخانه‌های دز، کارون و کرخه درخواست کرده تا نهایت توجه به هشدارها و همکاری را با مسئولان برای مدیریت بحران و کاهش خسارات داشته باشند.

بیشتر بخوانید:سیل از شمال، روانه غرب و جنوب ایران شد؛ افزایش تلفات جانی در شیراز

عکس از ایرنا( علی معرف)
سیلاب رودخانه‌های کرخه و کارونعکس از ایرنا( علی معرف)

پلیس ایران نیز از مردم خواسته تا با وجود ادامه تعطیلات سال نو از انجام سفرهای غیرضروری به جنوب غرب ایران اجتناب کنند.

مقام‌های استان خوزستان نیز از آغاز تلاش برای خروج آب از زمین‌های کشاورزی آسیب دیده خبر دادند و به مردم اطمینان داده اند که با کنترل ورودی‌ حوزه‌های آبریز مشکلات و آسیب های بارندگی پیش رو را به حداقل ممکن خواهند رساند.

پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز در جریان بازدید از مناطق سیل زده استان خوزستان به تمامی کشاورزان آسیب دیده از سیل‌های اخیر وعده داد که دولت تمامی خسارات آنها را جبران خواهد کرد.

به گفته سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در جریان جاری شدن سیل در شمال، جنوب، غرب و مرکز ایران تاکنون ۴۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بارش شدید باران از ۲۷ اسفندماه گذشته ابتدا استان گلستان، خراسان شمالی و مازندران را گرفتار سیل کرد و سپس دامنه بارش‌ها و سیل به سایر استان‌های ایران گسترش یافت.

بیشتر بخوانید:سیل در استان گلستان؛ اظهارات ضدونقیض درباره وضعیت گمیشان

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار و آماده باش برای مقابله با سیل در کلیه استان های ایران

بررسی‌های پهپادی؛ سیلاب‌های جدید به سمت گمیشان در حرکت است

تصاویر هوایی از محله سیل‌زده سعدیه در شیراز